Aydın'da okul kermesleri yasaklandı Aydın'da okul kermesleri yasaklandı

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

CHP Didim Belediyesi Başkan Adayı Hatice Gençay, proje tanıtım toplantısında partililerine ve Didimlilere seslendi.
Didim Belediyesi Başkanlığı görevini kazandıktan sonra yapacağı projeleri anlatan Gençay, “Aldığım sorumluluğun farkındayım. Bu zamana kadar birçok sivil toplum kuruluşu ve dernekte göre yaparak, belediye meclis üyeliği yaparak hizmet ettiğim siz değerli aileme, şimdi nasip olursa Belediye Başkanı olarak hizmet etmek benim için şereftir, onurdur, en büyük gururdur” dedi.

1993 yılında, henüz yirmili yaşlarındayken Didim’e yerleştiğini ve o günden bu yana Didim’den ayrılmadığını dile getiren Hatice Gençay, “Daha 6 bin nüfuslu küçük kasabayken geldiğim Didim’in 102 bin nüfuslu bir kent olana kadar her anına şahitlik edebilme fırsatım oldu. Bu sebeple Didim’in sorunlarını biliyorum. Daha güzel olanı ise bu sorunların çözümlerini de biliyorum” ifadelerini kullandı. 

Kış aylarında yüz bin iken yaz döneminde bir milyonu geçen nüfusun, turizm sezonunun 1 buçuk 2 ayla sınırlı kalmasının, yol, temizlik, sosyal donatı ve doğalgaz gibi sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulacağının sözünü veren Gençay, “Çalışacağız, durmayacağız, yorulmayacağız. Sizlere 1 telefon bir nefes kadar yakın olacağız. Hep birlikte, bütün vatandaşlarımızla birlikte kararlaştıracağız, beraber uygulayacağız” dedi.

“İLK KADIN BAŞKAN OLACAĞIM”
CHP tarafından Didim’de ilk kez kadın aday gösterildiğinin altını çizen Gençay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biliyorsunuz karşınızda bu gün Cumhuriyet Halk Partimizin Didim’de aday gösterdiği ilk Kadın Belediye Başkan adayı olarak duruyorum. Tarihsel köklerimin getirdiği ilk Alevi adayım. 
Ve sizlerin desteğiyle çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Kadını olarak Didim’in ilk kadın Belediye Başkanı olacağım. Sizlerle birlikte bu kadim kenti bir turizm cenneti, bir tarım merkezi, muasır medeniyetler ölçeğinde bir şehir yapmak için bütün gücümle çalışacağım. Koltukların gelip geçici olduğunu biliyorum. Mevkilerin ebedi olmadığını biliyorum. Bu cihana hükmeden Sultan Süleyman’ın tabutundan bir elini dışarıda tuttuğunu ve bu dünyadan üryan göçtüğünü de biliyorum. Bize biriktirdiğimiz anılar, onurlu bir yaşam ve çocuklarımıza bırakacağımız lekesiz bir hayat için yaşadığımızı da biliyorum.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son başbakanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın Birinci Dünya Savaşı sonrası Anadolu’da Kuvva-i Milliye’yi örgütlemek üzere harekete geçtiğini anımsatan Hatice Gençay, şu ifadeleri kullandı:
“İttihat ve Terakki Fırkası'nın iktidardan düşmesi ve üyeleri hakkında soruşturma ve tutuklamaların başlamasıyla, Celâl Bey, Mart 1919'da İzmir'den ayrılmış, Ödemiş ve civarından başlayarak millî mücadele faaliyetlerini yürütmüştür. Milli Mücadeleyi Aydına yaymak için Ödemiş'ten ayrılmış ve kılık değiştirerek 'GALİP HOCA' takma adını almış, çalışmalarını sürdürmüştür. Ve Aydında devrim ateşini yakmıştır. Bu gün aynı inanç ve azim ile bizler buradayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar olabilmesi için bütün gücümüzle bulunduğumuz her mevziide Kuvva-i Milliye ruhuyla, Atatürk ilke ve inkılaplarının ilelebet yaşaması için çalışacağız. Ey Aydınlanmanın başkenti, ey Efelerin Diyarı, Ey Torosların, Yörüklerin Türk Milletinin yıkılmaz kalesi, ey Ata’mızın inancını diri tutan çoban ateşinin sahibi Didimliler, ayağa kalkın! Ayağa kalkın! Hepiniz ayağa kalkın ve haykırın. Herkes duysun! Galip Hoca’nın evlatları artık görev başında. İçiniz rahat olsun. Birimiz yoksak hiçbirimiz yokuz, bunu bilin. Hep birlikte inanacağız, başaracağız ve Türkiye İttifakını 
Didim’de benimle, Aydın’da Sayın Başkanım Özlem Çerçioğlu ile iktidar yapacağız.”