(Haber: Yusufhan Toraman)

Aydın’ın yeni markası ‘FBI Coffe’, kahve severlerin hizmetine başladı. Köprülü Mahallesi 1629 Sokak’ta, Zincirlihan’ın dış cephesinde yer alan yeni nesil kahveci, hem eşsiz lezzetleri hem de sakin ortamıyla farklı bir ambians taşıyor.

Köprülü Mahallesinin tarihi sokaklarını kahve kokusuyla süsleyen ‘FBI Coffe’, FİBAR markasının iştiraki olarak faaliyete başladı.

FBI Coffe’ye ilişkin bilgi veren FİBAR Tur&Otel işletmecisi Fırat Barışık, yeni nesil kahve dükkanının, Zincirlihan içerisinde yer alan otel ve restorandan bağımsız olarak tarihi hanın dış cephesinde hizmete başladığını söyledi.

Kafede 3.nesil kahvenin yanı sıra Türk Kahvesi, çay ve soğuk içeceklerin de yer aldığını ifade eden Fırat Barışık, “Kafenin ismi yine bize ait olan ‘FİBAR’ kelimesinin ilk 3 harfinin karışımından geliyor. Ayrıca logomuzda yer alan 1708 tarihi ile de Zincirlihan’ın tarihine vurgu yapıyoruz” dedi.

FBI Coffe işletmecisi Fırat Barışık, “Zaten hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir şirketiz. Hem tur hem de tarihi bir otel ve restoran olarak. Başarımızı ve tecrübelerimizi kafe sektöründe de değerlendirmek istedik” diye konuştu.

Barışık, sözlerimi şöyle sürdürdü:

“Çok güzel bir konsept oldu. Aynı zamanda havası da çok güzel. Aydın’ımızın yaz sıcağı malum, çok güzel tarihi ve serin bir sokağımız var. Hem tarihi dokuyu hissedip hem de sakin bir ortamda sohbet etmek isteyenler için keyifli bir mekan olduğunu düşünüyorum.”