FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

(İSMAİL ÖRS) Kadınlara, “şiddete karşı sessiz kalmayın” çağrısı yapan Kuleli, “Cezaevinden çıkarsa bana ya da aileme zarar vermesinden korkuyorum" dedi. 

Olay, geçen Ocak ayında İncirliova'da meydana geldi. İlke Kuleli'nin 27 Ocak'ta boşandığı eski eşi İ.D. karardan 3 gün sonra Kuleli'nin çalıştığı iş yerine gitti ve eski eşine balta ile saldırdı. Saldırıda Kuleli'nin 4 parmağı koptu ve serçe parmağı kesildi. Mağdur kadının kopan parmakları ameliyatla dikildi. Yaşananların ardından İ.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
24 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, İ.D. hakkında 'kasten öldürmeye  teşebbüs' suçu ve artırıcı nedenlerle birlikte 13 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame Aydın 3.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İ.D. ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.
HAFTANIN 5 GÜNÜ TEDAVİ GÖRÜYOR 
Eline aldığı darbeler sonucunda bir parmağını kaybeden ve 4 parmağı koptuktan sonra dikilen İlke Kuleli'nin tedavisi devam ediyor. Tedavi süreci hakkında bilgi veren Kuleli, "Eski sağlığıma kavuşmak için haftanın 4 günü Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde bir gün de Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyorum" dedi.
"9 YIL ŞİDDET GÖRDÜM"
Hayatını kabusa çeviren İ.D. ile evliliklerinden bahseden İlke Kuleli, "Evliliğim boyunca hem fiziksel hem de psikolojik şiddet gördüm. Kendisine karşı en küçük bir eleştiride beni tehdit ediyordu. Ailemin yanına bile izinle gidiyordum. 2 saat izin verirse o sürenin sonunda eve dönmek zorundaydım" sözleri ile yaşadığı zor günleri anlattı.
"ŞİDDETİN BÜYÜĞÜ KÜÇÜĞÜ YOK, BİTİRSİNLER"
Şiddet gören kadınlara tavsiyelerde bulunan Kuleli, "Kadınlar korkmasın. Sevgilisi, nişanlısı ya da eşi bir kere el dahi kaldırırsa ilişkisini bitirsinler. Ölmek istemiyoruz. Boşanmak istemenin sonucu ölüm mü olmalı? Şiddet uygulayanların ortak savunması hep aynı. 'Aldatıyordu'. Hem şiddet hem iftira. Yaşarken anlaşılmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
"HAYALLERİM VAR AMA KORKUYORUM"
Üniversite eğitimi almak istediğini dile getiren Kuleli, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Açıköğretim'den eğitim alıyordum. Bu yaşananlar nedeniyle yarım kaldı. Önce lise diplomamı almak sonra da üniversitede eğitim görmek istiyorum. Tek bir mesleği hayal etmiyorum ama eğitimimi üst seviyeye taşımak istiyorum" diye konuştu. Hayallerinin yanında korkularının da olduğunu belirten Kuleli, "Baltalı saldırısından önce 3 kere şikayetçi oldum. 3 kere uzaklaştırma kararı alındı. Hepsini ihlal etti. Sonra da saldırdı. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Cezaevinden çıkarsa bana ya da aileme zarar vermesinden korkuyorum.”

"YÜZÜNE KEZZAP ATACAĞIM DEDİ 1 BUÇUK YIL CEZA ALDI"
İlke Kuleli'ye karşı 'tehdit ve hakaret' suçlamasıyla yargılanan ve sonucunda 1 yıl 6 ay ceza alan İ.D.'nin aldığı ceza hakkında konuşan Kuleli, “Bana kezzap fotoğrafları atıyordu. Yüzüme dökeceğini söylüyordu. Aldığı ceza çok az. Yüzüme kezzap atması mı gerekiyordu?” dedi.

İ.D.'nin İlke Kuleli'ye saldırmadan yaklaşık 5 ay önce Kuleli'nin kuzeni H.K.'ya da baltayla saldırdığı ve 'kasten yaralamaya teşebbüs' suçundan 4 ay hapis cezası aldığı öğrenildi.  Kuleli, "Tüm bu suçlarda gereken cezayı alsa belki bana bunları yapmayacaktı" ifadelerini kullandı.

KOCA