(Haber: Naci ERİŞ)


İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilat İstişare Toplantısı’nda aralarında CHP’den ayrılan belediye meclis üyelerinin de olduğu 120 kişiye rozet takıldı.


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun, Bursa Milletvekili Hasan Toktaş ile Muğla Milletvekili Metin Ergün’ün de katıldığı toplantıya, İl Başkanı Ahmet Ertürk’ün konuşması damga vurdu.
Ahmet Ertürk, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun İYİ Parti üyesi çalışanlarına, partiden istifa etmeleri için mobbing yaptığını öne sürdü.

CHP'li aday adayından önemli çıkış CHP'li aday adayından önemli çıkış


“İSTİFA ETMEYİNCE PORTAKAL KASASI TAŞITIYOR”
Ertürk, “Bizim oylarımız ile kazandığı Büyükşehir Belediyesinde, aldığı 3-5 gencimizi de zorlayarak CHP’ye geçirmeye çalışıyor. “Topluca İYİ Parti’den istifa edip CHP’ye geçenler” diye bunun şovunu yapmaya çalışıyor. Daha dün bir kardeşimizi buradaki görevini bıraktırıp Kuyucak’a portakal kasası taşımaya gönderiyor. Eğer partiden istifa etmezse işini yapamayacak ya da portakal kasası taşıyacak. Hiç merak etme Sayın Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay o işi çözdü. Sürekli çalışanlarına mobbing uyguluyor arkadaş” dedi.


REKLAM PANOLARINA ‘BECERİKLİ’ YAZMAKLA BELEDİYECİLİK OLMUYOR
Törende hem AK Parti’ye hem de CHP’ye yönelik eleştirilerini sıralayan İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Ertürk, “Reklam panolarına ‘becerikli belediye’ yazmakla becerikli olunmuyor” dedi.
2009-2014 yılları arasında Büyükşehir Meclisinde Çerçioğlu ile birlikte çalıştıklarını hatırlatan Ertürk, bu dönemde tüm uyarılarına rağmen yanlış projeler yapıldığını savundu.
Ertürk, “Bu yanlışlardan biri otogar. O gün meclis üyesi olarak otogarın yer seçiminin yanlış olduğunu söyledim. Burası yer olarak yanlış. Balık hali yapılırken ‘burası deniz kenarı değil burada balık haline göre yok’ dedik. Defalarca ısrar etmemize rağmen maalesef ciddi de para harcandı. Şu anda orada iki tane balıkçı var. Aydın’ın trafiğinin en yoğun olduğu Egemenlik Bulvarlarını daralttı, trafiği zora soktu. Tren yoluna bypass edilecek bir battı çıktı yapılacaktı, tren yoluna paralel bir battı çıktı yapıldı. 17 tane battı çıktı yapacağım dedi, 1 tanesini yaptı onu da yanlış yere yaptı. 17 battı çıktı yapılsa şuan Aydın’ın trafiği bu kadar yoğun olmazdı. ‘Kentsel dönüşüm Ilıcabaşı’ndan başlıyor’ dedi. 2012’de kentsel dönüşüm yasası çıktı. Maalesef bir türlü başlayamadı. Orada başlamadı başka bir yerde mi başladı? Hayır” ifadelerini kullandı.

Editör: Yusuf Yıldız