. Naif kişiliği ile bilinen Ergüler tam bir siyasi nezaket dersi vererek, rakibinin arkasında durdu.

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli’de patlak veren dayak krizine Cumhur İttifakı Nazilli belediye Başkan Adayı Esat Ergüler de dahil oldu.

İddiaya göre Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Tetik’in şoförü Ç.B., Çapahasan Mahallesi’nde Ş.İ. isimli partili genci darp etti.

Nazilli'de tarihi eser kaçakçısı yakalandı Nazilli'de tarihi eser kaçakçısı yakalandı

Nazilli gündemine bomba gibi düşen iddia karşısında sessiz kalamayan AK Parti Adayı Esat Ergüler yapıcı kişiliğini ortaya koydu ve rakibine arka çıktı. İlçede şu an tam bir demokrasi şenliği yaşandığını kaydeden Ergüler, Tetik’in yaşananlardan haberi olmadığını, olsaydı müdahale edeceğini düşündüğünü söyledi.

Siyasette çok da kendini göstermeyen bir centilmenlik örneği sergileyen duayen Ergüler, Ertuğrul Tetik’in naif bir kişilik olduğunu belirtti ve “Seçim sathı mahallinde bu tip olaylar olur. Ertuğrul Bey’i çok uzun zamandır tanırım. Naif ve kibar bir insandır. Bilgisi olsaydı mutlaka devreye girerdi diye düşünüyorum. Dolayısıyla üzerinde durulacak bir konu değil. Şu anda Nazilli’de demokrasimize yakışır bir atmosfer var. Tüm aday arkadaşlara teşekkür ediyorum’’ dedi.