Nazilli Belediyesi ekipleri ve AK Parti teşkilatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesinde Belediye Meydanında hazırlık yaptı. Meydan bayraklar ve çeşitli pankartlarla donatılırken, asılan bir pankart tartışma yarattı.

ALTILI MASAYA GÖNDERME

AK Gençlik Nazilli imzalı dev pankartta, “Önce Yassıada’da, şimdi masada, 6’sı bir arada. Biri de masanın altında. Oyunu bozalım gari Efem” yazıldı.

Pankarta Millet İttifakı cephesinden tepki yağdı.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, pankartla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Bülbül, “Erdoğan'ın Nazilli'de yapacağı miting öncesi yine provokasyon dolu bir olay yaşandı. AKP Nazilli Gençlik Kolları, Altılı Masa'yı terörle suçlayan çirkin bir pankart astı. Bu pankart hakkında Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk!” dedi.

Önceki dönem İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk, “Ülkenin büyük bir bölümünü temsil eden siyasi partilerin liderlerini terörle ilişkilendirme nedir? Ben ülkemin cumhurbaşkanının milletimizin tümünün cumhurbaşkanı olmasını beklerim. Bir partizanca siyasetin değil. Bu nefret ve iftira üslubu, bu çamur atma siyaseti ile cumhurbaşkanını karşılamak açıklanamaz. Kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Çok sayıda CHP ve İYİ Parti'li isim pankarta, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla tepki gösterdi.