banner47

Limon tuzunun kilosu 70 liraya yükseldi

Aydın'ın Efeler ilçesinde aktarlık yapan Ahmet Çamoğlu, yaz aylarında yurdun farklı şehirlerinde meydana gelen orman yangınları nedeniyle doğal ürün fiyatlarının yüzde 50 oranında zamlandığını söyledi.

Limon tuzunun kilosu 70 liraya yükseldi
banner68
HABERİN GALERİSİ
Limon tuzu zam şampiyonu

Limon tuzu zam şampiyonu

(İSMAİL ÖRS) Yaz aylarında yurdun çeşitli şehirlerinde meydana gelen orman yangınları doğal ürün fiyatlarını artırdı. Efeler'de uzun yıllardır aktarlık yapan Ahmet Çamoğlu, "Birçok doğal ürün ormanda yetişiyor. Ormanlar yangında büyük zarar gördü. Ihlamur geçen yıl kilosu 200 liradan satılıyordu bu yıl 300 lira oldu. Ada çayı ve ve kekikte oldukça zor bulunuyor. Ormanlara girişin yasak oluşu da fiyatları yükseltiyor. Bu fiyatlar 3 yıldan önce normale dönmez" diye konuştu.
LİMON TUZU ZAM ŞAMPİYONU
Reçel, salça, turşu ve temizlik alanında sık kullanılan limon tuzu geçen yıl 15 liraya alıcı bulurken bu yıl kilosu 70 liraya yükseldi. Limon tuzunun hammaddesi ithal olduğu için fiyatının bu kadar arttığını ifade eden Çamoğlu, "Zam şampiyonu oldu. Dövizde yaşanan en küçük bir değişiklik direkt olarak ithal ürünlere yansıyor. Limon tuzu bunlardan sadece biri" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER