Bununla beraber kulübümüze bir tesis kazandırmak istiyoruz" dedi. 

TFF 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Efeler 09 SFK'nın kulüp başkanı Eymen Atay, alt yapının gelişmesi için tesisleşmenin önemine vurgu yaptı. Atay, "Altyapıya çok önem veriyoruz. Bunun içinde tecrübeli bir hocamız ile anlaşarak çocuklarımızı ona emanet ettik. Tabi altyapının güçlü olması için kulübümüze iyi bir tesis kazandırmamız lazım" diye konuştu. 

"İSTEDİĞİMİZ GİBİ BAŞLAYAMADIK"

Sezona istedikleri gibi başlayamadıklarını belirten Atay, "Sezona beklentimizin altında başladık ama toparlanıyoruz. Oyun olarak memnunuz. Önümüzde çok uzun bir süreç var. Adım adım ilerliyoruz. Oyuncuların birbiriyle iletişimi gayet iyi. Geçen yıldan beri aynı şekilde. İddia ettiğimiz başarı ortamının temeli o. Oyuncusundan masörüne, masöründen malzemecisine şoförüne hatta top toplayıcılara kadar herkes kendini bir ailenin parçası olarak hissediyor. Kazanınca hep beraber kazanma hissi oluyor. Kimse kendine oynamıyor. Öyle olunca da başarı yakalanıyor. Temel anlayış bu” ifadelerini kullandı. 

"İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR"

Aydınlı sporseverlerin gün geçtikçe kendilerine olan desteğinin artığına dikkat çeken Atay, "Heyecan gayet iyi. Bizim beklentimizin üzerinde. Daha da artacak devam edecek. Şöyle bir durum var: Aydın’daki, Efeler’deki insanlar futboldan çok uzun süre uzak kaldılar. Hak ettikleri, görmek istedikleri mücadeleden uzak kaldılar. Tekrar şimdi buna alışıyorlar. İnsanlar güzel bir futbol izlemek, galip gelmek istiyor. Takım iyi gittikçe de bu artarak devam edecektir” diye konuştu.

"DİĞER KULÜPLERİMİZ BİZE ÇOK DESTEK VERİYOR"

Altyapı için Tevfik Ata Tekin'i göreve getirerek büyük bir adım attıklarını belirten Atay, "Bizim kuruluş amacımız da buydu. Biz birinci amatörden başladık. Planlarken de bunu planladık. Üçüncü lige geldiğimizde kendi altyapımızdan oynayabilecek oyuncu olmasını istedik, kadroya girebilecek. Şu anda sağ olsun, Yıldızspor bize büyük destek veriyor. İbrahim Gülümser destek veriyor. Altyapı kulüplerinin çoğu bize destek veriyor. Şu anda 3 dalda akademi ligine katılmış durumdayız. O çocuklar kendilerini gösteriyor. Geçen hafta Altınordu’yla oynadı U15. Bu hafta Karşıyaka’yla, öbür hafta Göztepe’yle oynayacak. Efeler’deki çocuklar da kendilerini yarışabilir bir ortamda bulabilecek. Bir milyon 100 bin nüfuslu bir şehirde uzun süredir üst düzey lig oynamış oyuncu yetiştiremedik. Bu, hepimizin problemi. Bu sadece bizim sorunumuz değil, herkesin sorunu" dedi. 

"ALTYAPI İÇİN TESİSLEŞMEK ÖNEMLİ"

Futbol endüstrisinin dünyadaki en büyük endüstri olduğuna dikkati çeken Atay, şöyle konuştu:

“Türkiye’de de aynısı geçerli. Aydın, Efeler bu işten payını alamıyor. Amaç bunu geliştirmek. Bunu geliştirmek için de altyapıyı geliştirmemiz gerekiyor. Altyapıyı yapabilmek için de tesisin olması gerekiyor. Yönetim kurulu toplantısı yaptık. Şu anki tek hedefimiz kulübümüze bir tesis kazandırmak. Kendimize ait bir tesis olmasını sağlamak istiyoruz. Bir otobüs aldık kendimize. İki taksitini yöneticiler ortak ödedik. Şu anda iddia gelirlerimiz, tribün gelirlerimiz, kupadaki başarılarımız, reklam gelirimiz otobüsün bir yıllık taksitini ödeyebilecek duruma geldik. Aynı şekilde bunu tesise de geçirip tesisimizi yapmamız lazım. Tesis için arazi bulmamız lazım. Spor Toto, bu konuda katkı veriyor. Türkiye Futbol Federasyonu katkı veriyor. Uygun projeler yaparsanız… Bize o yer lazım. Altyapıyı geliştirmenin tek yolu, tesisinizin olması. Maalesef Efeler’de antrenman yapacak saha yok. Herkesin derdi bu.”

"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"

18 aylık bir kulüp olmalarına rağmen önemli bir başarı elde ettiklerini belirten Atay, "Partiler iktidar olmak için, futbol kulüpleri de şampiyonluk için mücadele eder. İkinci lige yükselmeyi hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

spor-5