3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden ve Play Off'a kalmayı garantileyen Efeler 09 SFK'nın satılacağı iddia edilmişti.

Aydınspor Başkanı Tarkan Murat: Bu kadar Aydınspor düşmanlığı olmaz! Aydınspor Başkanı Tarkan Murat: Bu kadar Aydınspor düşmanlığı olmaz!

Kulüpten yapılan açıklamada iddialara sert yanıt verildi.

Son 3 yılda önemli başarılara imza atan kulübün Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olduğu hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son 3 yılda Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu, TFF 3.Lig Play-Off Yarı Finali, Ziraat Türkiye Kupası 4.Tur’a yükselme ve bu sezonda da Play-Off oynamayı garantilemiş olan EFELER 09 SPOR KULÜBÜ’müz; antrenman sahası, tesis ve stadyum olmamasına rağmen bu başarılarıyla taraflı tarafsız her kesimin ve tüm spor kamuoyunun takdirini kazanmış bir spor kulübüdür.

TFF 2.Lig’e yükselme Play-Off maçlarını oynamayı haftalar öncesinden garantilemiş ve Ligin bitimine 2 hafta kala takımımızın başarısına gölge düşürülmeye çalışılmasını çıkan asılsız ve yalan haberlerde büyük üzüntüyle takip etmekteyiz.

EFELER 09 SPOR KULÜBÜ’müz, bu sene çıkan yeni yasa ile tüm dernek statüsündeki amatör ve profesyonel kulüpler gibi dernekler masası’ndan Gençlik Spor’a bağlanmıştır. Dernekler statüsünde veya Gençlik Spor Bakanlığı’na bağlı bir kuruluşun satılması mümkün değildir. Ayrıca kulüp başkanımız Sn. Eymen Atay ve Yönetim Kurulu’muz, kulüp yönetiminde görevlerine başarıyla devam etmektedir. Bu sebepten dolayı kulübün herhangi bir satışı söz konusu değildir. Yerel basında çıkan kulübün satılacağı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır."