Aynı zamanda Nazilli Belediyesinin Yazı İşleri Müdürü olan Çakır’ın iki koltuğu taşıyamadığını söyleyen Öztunç, “Esnafa zulüm yapmaya çalışıyorlar” dedi.

Nazilli Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Öztunç, Nazilli esnafının Belediye Zabıta Müdürü Refika Yıldız Çakır’ın çifte standart uygulamaları nedeniyle mağdur olduğunu söyledi.
Esnaf kuruluşlarının temsilcileri olarak esnafın hakkını korumakla yükümlü olduklarını belirten Öztunç, Zabıta Müdürü Refika Yıldız Çakır’ın uygulamalarına tepki gösterdi.
Aydın Kulis’e açıklamalarda bulunan Öztunç, “Esnafımızın her türlü hakkı ve hukukunu korumamız lazım. Benim hiçbir şahsi problemim yok. Zabıta müdürü hanımefendi çifte standart kullanarak istediklerine istedikleri gibi tezgahını kurduruyor ama istemediklerine 1 metrelik tezgaha müsaade etmiyor. Bu da esnaf temsilcisi olarak bizi rahatsız ediyor. Buradaki oda başkanlarımızın birçoğu rahatsız” dedi.
“ ‘ÇÖZECEĞİM’ DİYOR AMA ÇÖZÜLEN BİRŞEY YOK”
Oda başkanları ile görüştüklerini, sorunu Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a da ilettiklerini ancak çözüm üretilmediğini ifade eden Nazilli Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Öztunç, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Oda Başkanlarımızla konuştuk, bekliyoruz. Sayın Belediye Başkanımız inşallah bir iki gün içerisinde bir neticeye ulaştırır. Biz esnafın temsilcisi olarak esnafın derdine derman olamıyorsak, burada oturmamızın bir anlamı yok. Bu konuyla ilgili Sayın Başkanımızla görüştük. ‘Çözeceğim’ diyor ancak çözülen hiçbir şey yok. Biz adaletli bir görev yapmasını istedik. Maalesef adaletli bir şekilde görevini yapamadı. Hanımefendiye iki tane koltuk ağır geliyor.”
“ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ KOLTUKTA OTURARAK YAPILMAZ”
Daha önce Belediye Meclis üyeliği yapması nedeniyle belediye içerisindeki işleyişi çok iyi bildiğinin altını çizen Öztunç, esnafa zulmedildiğini vurguladı. 
Öztunç, şu ifadelerini kullandı:
“Zabıta Müdürlüğü, oradaki koltukta oturarak yapılmaz. Yanına Raşit isminde bir komiser var. İkisi oturdukları yerden esnafa zulüm yapmaya çalışıyorlar. Ruhsatı olmayana elbette ki uyarısını yapıp, tutanağını tutup halen daha gerekli evraklarını almadıysa elbette işlemini yapacaksın. Ancak biz daha önce bir konuda tartıştık. Ondan bu yana oda başkanlarına karşı özel bir tavrı var. Çarşının içindeki rezaleti görseniz, dersiniz ki burası çarşı mı panayır alanı mı? Yoksa bizim zabıta müdürü ya da zabıta komiseri ile hiçbir kişisel problemimiz yok. Bizim tek istediğimiz Nazilli’nin düzenli tertipli olması. Zabıta personeli ile hiçbir sorunumuz yok. Hepsi de olumlu. Görevlerini yapıyorlar. Verilen emirlere uymak zorunda kalıyorlar. Ama tepedeki iki kişi ile ilgili ciddi sıkıntılar var.”