Heykeltraş Cem Sağbil'in “Doğa Ana” temalı heykel sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Cem Sağbil'e ait 70’den fazla eserin yer aldığı sergi 12 Ekim – 13 Kasım tarihleri arasında Ada Modern Sanat Galerisi’nde sanatseveler tarafından ziyaret edilebilecek.

Ada Modern Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi açılışına Kuşadası Altın Güvercin Kültür ve Sanat Tanıtım Vakfı (KUSAV) Başkanı Levent Köylü, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, sanatçı Cem Sağbil ve çok sayıda davetli katıldı.

KUSAV Başkanı Levent Köylü, açılış konuşmasında yaptığı açıklamada Ada Modern Sanat Galerisi’nde gerçekleşen 2. sergide Cem Sağbil gibi değerli bir sanatçıyı ağırladıklarını için mutlu olduklarını ifade etti.

“İLK DEFA BURADA SERGİLENİYOR”

Sanatçı Cem Sağbil, sanatseveler ile buluşan serginin kendisi açısında çok önemli olduğunu ifade ederken “Buradaki sergi “Toprak Ana”, “Doğa Ana” ve tanrıçaların yer aldığı bir projedir ve ilk defa burada sergileniyor. Bazı heykeller fırından taze çıkıp geldi. Şu çok önemli Kuşadası’na kırk küsur sene önce gelmiştim ve çok farklı anılarım var burada. Kuşadası yeniden bir heyecan ve hareket kazanıyor. Burada sergilenen heykeller arasında ilk ve son yaptığım eseler yer alıyor.” dedi.

“KUŞADASI’NI KÜLTÜR VE SANAT KENTİNE DÖNÜŞTÜRMEMİZ GEREKİYOR”

Sanata verdiği destekle Kuşadalıların takdirini toplayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, açılış konuşmasında “Cem Sağbil üstadımızla Kuşadası’nda bereket heykeli ve gümüş balıklı adam heykeli projelerinde çalışırken devamı gelecek birlikteliğimiz diye ifade etmiştim. Bugün de burada “Doğa Ana” sergisini açması bizi mutlu ediyor. Çünkü biz Ada Modern Sanat Galerisi’nin Türkiye çapında önemli bir sanat merkezi olmasını istiyoruz. Turizm alanında amiral gemi olan Kuşadası’nı aynı zamanda kültür ve sanat kentine dönüştürmemiz gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

Başkan Günel’in davetlisi olarak açılışa katılan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Doğa Ana” temalı sergiyi sanatseverler ile buluşturan Başkan Günel ve sanatçı Cem Sağbil’e teşekkür etti.