Genel Kurul’da konuşan Süleyman Marankoz “Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönem, din görevlilerin altın çağı olmuştur” dedi.


(Haber: Yusuf Yıldız)
Diyanet-Sen Aydın Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. 
Genel Kurula Aydın Müftüsü Hasan Güneş, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Aygül ve sendika temsilcileri katıldı. 
Genel Kurulda konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, “Türkiye yüzyılı başlangıcı döneminde gerçekleştirilen bu kongremizin, önümüzdeki süreçlerde Türkiye’ye ışık tutmasını, buradan alacağımız enerjiyle yarınlara birlikte ve beraber yürümenin onurunu yaşamayı umuyorum” dedi. 
Konuşmasında din görevlilerinin karşılaştığı sorunlara değinen Aydın Müftüsü Hasan Güneş, “Yardımcı annelik konusunun çözülmesi gerekiyor. Gerçekten en çok zorlandığımız konuların başında bu geliyor. Bir diğer konu ise il, ilçe müftülüklerimizde ve Kuran kurslarımızda yardımcı eleman eksikliği. Gerçekten büyük sıkıntı içerisindeyiz. Bizim kurumumuzda dışarıdan görevli almak yok, bunun çözülmesi lazım” ifadelerini kullandı. 
Diyenet-Sen Aydın Şube Başkanı Süleyman Marankoz yaptığı konuşmada “‘İnsan nisyan ile maluldür, unutur’ derler, biz unutmayanlarız. Türkiye’yi yasaklara boğanları da bizi yasaklardan kurtaranları da unutmadık. Kızlarımızı üniversite kapılarında turnikelerde sıkıştıranları da turnikeleri kıranları da unutmadık. Biz 28 Şubat'ta '1000 yıl sürecek' diye tehdit savuranları ve devlet aygıtlarını inananlara zulüm çarkına çevirenleri unutmadık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ve raporların okunmasının ardından seçime geçildi.
Genel Kurulda gerçekleşen başkanlık seçiminde 125 delege oy kullandı. Tek adayla gidilen seçimde geçerli tüm oyları alan Süleyman Marankoz, güven tazeledi.

1-59