Aydın'ın Efeler ilçesinde eski eşinin sevgilisini arabayla çarparak 451 metre sürükleyen E.A., tutuklandı. E.A., ifadesinde kazada yaralanan Ş.Y.'nin kendisine küfür ve tehdit ettiğini korkutmak için aracını üstüne sürdüğünü söyledi.

Olay, Batı Çevre Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, E.A. eski eşinin sevgilisi 42 yaşındaki Ş.Y.'yi Batı Çevre  Bulvarı’nda arabayla çarpıp 451 metre sürükledi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan Ş.Y. Aydın Adnan menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Dehşet saçan E.A. emniyetteki işlemlerinin arından adliyeye sevk edildi. E.A., çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'nce 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kardeş Şehir Marl’dan Kuşadası’na ziyaret Kardeş Şehir Marl’dan Kuşadası’na ziyaret

"KORKUTMAK İSTEDİM"
E.A. mahkemede yaptığı savunma da eski eşinin sevgilisi Ş.Y.'nin kendisine küfür ve tehdit ettiğini bu nedenle korkutmak için aracını üstüne sürdüğünü söyledi. E.A., savunmasına  şu şekilde devam etti, "Ş.Y.'nin  bir buçuk senedir bosanma aşamasında olduğum D.A.'nın erkek arkadaşı olduğunu biliyorum.  Olaydan 8 ay önce D.A.'nın çantasında ikisinin fotoğrafını gördüm. Olay günü Ş.Y.'yi ilk kez canlı olarak gördüm. Kırmızı ışıkta beklediğim sırada boşanma aşamasında olduğum eşim D.A. ile Ş.Y.'yi gördüm. Ş.Y., bana küfürler etti. Daha sonra aracımın önce sağ ön yolcu camından 'Seni bitireceğim' dedi. Daha sonra sürücü tarafına yöneldi. Korkutmak amacıyla aracı ileriye hareket ettirdim, bu esnada yeşil ışık yandı. Aracı korkutmak maksadı ile Ş.Y.'nin biraz daha sürdükten sonra yana düşeceğini tahmin ederek yola devam ettim. Kasten aracımı müştekinin üzerine sürmüş ve yola devam etmiş değilim. Ş.Y., aracımın yanına geldiğinde elini beline attı. Silah ve bıçak olabileceğini düşündüm. Korkutmak istedim.