Efeler ilçesi Kurtuluş Mahallesi 2010 Sokak’ta hizmet veren EMA Oto Kiralama firması, sektörün önde gelen markaları arasına girdi.

5 yılı aşkın süredir hizmet veren EMA Oto Kiralama temel ilkesi ise “müşteri memnuniyeti için önce güvenlik.”

Firmanın faaliyetlerine ilişkin bilgi veren EMA Oto Kiralama sahibi Bekir Akılotu, “Araç kiralaması yapıyoruz, günlük, haftalık veya özel transferler gerçekleştiriyoruz havaalanına. Şehir merkezinden havaalanına ve şehirler arası transferler hizmeti veriyoruz. Müşterilerimizin her isteğine cevap verebilecek kapasitede araçlarımız var” dedi.

HER MÜŞTERİYE UYGUN ARAÇLAR

Her müşterinin öncelikli tercihinin farklı olduğunu vurgulayan Bekir Akılotu, şu ifadeleri kullandı:

“Bazı müşterilerimiz konforu bazıları ise ekonomiyi öncelikli tutuyor. Bunlara yanıt verecek şekilde bir araç filosu oluşturduk.

Günlük araç kiralama hizmetimiz bin 200 liradan başlıyor. Konforu tercih eden müşterilerimiz için daha lüks araçlarda daha yüksek fiyatlar uygulanıyor.”

ÖNCELİKLİ HİZMET: GÜVEN

Müşteri memnuniyeti için öncelikli konunun ‘güven’ olduğunun altını çizen Bekir Akılotu, müşterinin hem araca hem firmaya güvenmek istediğini dile getirdi. Bekir, “Oto kiralama sektöründe müşteri memnuniyetinin ana unsuru ‘güven’. Öncelikle aracın genel durumuna bakıyor. Müşteri size güvenmek, kiraladığı araca güvenmek istiyor. Özel bir gününde araç kiralayan vatandaş, yolda kalmak istemez. Acil bir işi için şehirlerarası yolculuk yapacak vatandaş yolda kalmak istemez. Kısa süreli kullandığı aracın vaktini çalmasını istemez. Müşteri yolda kalmaktan korkmayacak. Bu nedenle aracın bakımı, güvenilir olması en dikkat ettiğimiz konu” dedi.

“MALİYETLERİ KİRALAMA ÜCRETLERİNE YANSIMADI”

Afyon'da kayalıklardan düşen Kuşadalı dağcı hayatını kaybetti Afyon'da kayalıklardan düşen Kuşadalı dağcı hayatını kaybetti

Son dönemde yaşanan enflasyonist tablonun oto kiralama sektörünü de derinden etkilediğini hatırlatan Bekir Akılotu, maliyet artışlarını kiralama ücretlerine yansıtmadıklarını söyledi. Akılotu, şu ifadeleri kullandı:

“Sektördeki maliyet artışları astronomik boyutta. Hem araç fiyatlarındaki artış hem de bakım ve yedek parça fiyatlarındaki artış inanılmaz. Sigorta ve kasko ücretleri normal araçların kat ve kat üstünde. Buna mukabil, araç kiralama ücretleri aynı oranda artmadı. Biz bunu vatandaşa tam olarak yansıtmadık. Kendi karj marjımızdan kısarak sektördeki hareketliliği sürdürmeye çalışıyoruz.”

Öte yandan her talep edene araç kiralama hizmeti vermediklerini de dile getiren EMA Oto Kiralama sahibi Bekir Akılotu, bazı kriterler sıraladı. Akılotu, “Müşteri memnuniyeti için kendi açımızdan güven sağladığımız gibi biz de müşteriye güvenmek isteriz. Aracımızı nasıl kullanacağı, nerede kullanacağı bizim için önemli. Ayrıca tecrübesiz bir sürücüye araç emanet etmeyiz. Bir yılı aşkın ehliyetli olması gerekiyor. Sigortalı bir çalışma hayatı olması lazım. Biz de kendimizi teminat altına alabiliyoruz bu şekilde” dedi.

E M A W E B