‘Çine içinde bir yeşil değil, yeşil içinde bir Çine’ için çalışmalarını aralıksız sürdüren Çine Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kendi seralarında yetiştirdiği mevsimlik çiçekleri toprakla buluşturmaya başladı. Yaz mevsimiyle birlikte cadde, sokak, refüj ve parklarda çiçeklendirme çalışmalarına başlandı.

MEVSİMLİK ÇİÇEKLER İLÇEYE RENK KATACAK

Her alanda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çine Belediyesi ekipleri, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte şehri çiçeklerle de renklendiriyor. Kent genelindeki yeşil alanlarda dikim çalışmaları gerçekleştiren ekipler, mevsimlik kadife ve rozet çiçeklerini toprakla buluşturmaya başladı. 

HEM EKONOMİYE KATKI SAĞLIYOR HEM DE İLÇEYİ RENKLENDİRİYOR

Modern bir Çine için ekiplerin aralıksız çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Çine Belediyesi olarak üretim yapmaya ve üretime destek olmaya devam ediyoruz. Bu yaz döneminde de kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz mevsimlik çiçeklerimizin dikimine başladık. Şehrimizi güzelleştirirken, kendi imkanlarımıza üretim yaparak ilçe ekonomimize de katkı sağlıyoruz. Çine içinde bir yeşil değil, yeşil içinde bir Çine için üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Efeler'de pedallar çevre dostu ulaşım için döndü Efeler'de pedallar çevre dostu ulaşım için döndü

Çalışmalar sonunda vatandaşların özellikle yaz aylarında dinlenmek ve güzel vakit geçirmek amacıyla ziyaret ettiği park ve yeşil alanlar çiçeklerin açmasıyla rengarenk bir görünüme kavuşacak.