Çine halkını 2 gün boyunca çeşitli etkinliklerle kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşamaya davet eden Başkan Dinçer, “Cumhuriyet’imizin 100’üncü yaşını kutlamanın heyecanını yaşarken, Çine’miz tıpkı 1. Alabanda Tiyatro Festivali’mizde olduğu gibi ülke genelinden misafirleri ağırlayacağımız organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. 28 Ekim Cumartesi günü saat 09.30’da Çine-Kavşit Yaylası Bisiklet Tırmanma Yarışı’mızla birlikte kutlamalarımız başlayacak.” dedi.

BİSİKLETLE TIRMANMA YARIŞI KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLAYACAK

Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Aydın Bisiklet İl Temsilciliği’nin katkıları ve Kaltun Grup, Sarı Zeybekler Bisiklet, Belgesem Operatör Yetiştirme Kursu, Shimano, Salcano, Ali Baba Restaurant sponsorluğunda düzenlenecek yarış heyecanı, kortej yürüyüşü ile başlayacak. Çine Belediyesi hizmet binası önünde toplanan bisikletliler, start noktasına vatandaşların da katılımıyla kortej yürüyüşü ile gidecek. Şeyhler Düğün Salonu önünde başlayacak tırmanma yarışı, Kavşit Yaylası’nda sona ererken, dereceye giren bisikletliler için ödül töreni düzenlenecek.

Başkan Dinçer el sanatları kursiyerleriyle buluştu Başkan Dinçer el sanatları kursiyerleriyle buluştu

ÇİNE’NİN SEMALARI PARAŞÜTLERLE, TOPRAKLARI KARAVANLARLA RENKLENECEK

Kültür sanat faaliyetleriyle adından söz ettiren Çine, 28 Ekim Cumartesi günü birbirinden renkli organizasyonlara daha ev sahipliği yapacak. Çine Tatar Memişler Mahallesi Paraşüt Pisti’nden paraşüt ve paramotorla atlayacak sporcular, gün boyu Çine’nin semalarını renklendirecek. Çine Belediyesi’ne ait Asar Park Mesire Alanı, paraşüt, karavan ve motosiklet tutkunlarını ağırlayacak.

TOPLU AÇILIŞ, TEMEL ATMA TÖRENLERİ VE PETEK DİNÇÖZ KONSERİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı heyecanının yaşanacağı 29 Ekim Pazar günü Başkan Dinçer’in ilçedeki yatırımları toplu açılış ve temel atma törenleriyle vatandaşlara sunulacak. Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel vatandaşları yaz boyu Cumhuriyet konserleriyle buluşturan Başkan Enver Salih Dinçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel bir konserle de Çine halkının Cumhuriyet coşkusunu katlayacak. 29 Ekim Pazar günü Çine Belediyesi Kapalı Pazaryeri’nde saat 19.30’da toplu açılış ve temel atma törenleriyle başlayacak olan Cumhuriyet Bayramı heyecanı, aynı akşam ünlü şarkıcı Petek Dinçöz’ün sahne alacağı muhteşem bir konserle devam edecek.

BAŞKAN DİNÇER’DEN TÜM ÇİNE HALKINA DAVET

Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışan projeleri hayata geçirerek etkinlikler düzenlediklerini belirten Başkan Dinçer, “Çine’mizdeki yatırımlarımızı vatandaşlarımızın huzurunda toplu açılış ve temel atma törenlerimiz ile paylaşacak olmanın mutluluğu yaşıyoruz. Ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkumuzu aynı gün akşam konserle taçlandıracağız. Tüm Çine halkımızı 29 Ekim Pazar günü saat 19.30’da Çine Kapalı Pazar Yeri’ne toplu açılış ve temel atma törenlerimiz ile Petek Dinçöz’ün sahne alacağı Cumhuriyet konserimize davet ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.” diye konuştu.