FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bir takım ziyaretler gerçekleştirmek üzere Nazilli ilçesine giden Çankır, burada Eski Sanayi Bölgesi esnafı ile bir araya geldi. Çankır'a CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nilgün Aktaş ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etti. Esnafın sorunlarını ve şikayetlerini dinleyen CHP'li Çankır ve beraberindeki heyet, iktidara geldiklerinde uygulayacakları politikaları anlatarak işletmecilerin derdine ses oldu.

SANAYİ ESNAFI "YETER ARTIK" DEDİ

Hayat pahalılığı ve zamlardan şikayet eden esnaflar, tepkilerini "Yeter artık!" diyerek dile getirdi. CHP heyetine yakınan bir esnaf, "Her geçen gün giderlerimiz daha çok artıyor, gelirimiz düşüyor. Kira ve elektrik gibi kalemlere gelen zamlar yetmezmiş gibi hammadde fiyatları da her geçen gün artıyor. Her ay faturalarımıza, giderlerimize baktığımızda şaşıp kalıyoruz. Bu kadar maliyete rağmen işlerimiz düşmeye, azalmaya devam ediyor. Her geçen gün bir arkadaşımızın daha kepenk indirdiğini duyuyoruz. Ben de bu şekilde nasıl baş edeceğimi bilmiyorum. 'Yeter artık.' demekten boğazlarımız şişti, bu düzen değişmeli" dedi.

ÇANKIR: ÇOK AZ KALDI, GELİYOR GELMEKTE OLAN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından işveren ve işletmecilere yönelik hazırlanan çözüm önerilerini esnaflara anlatan CHP'li Çankır, iktidara geldiklerinde ilk müdahale edilecek noktalar arasında hayat pahalılığının da bulunduğunu söyledi. Esnafların ve vatandaşların sorunlarının farkında olduklarını, bu sorunlara yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Çankır, "Esnafımız kan ağlıyor, her girdiğimiz dükkanda farklı şikayetler duyuyoruz. Ortak olan tek şet ise hep bir ağızdan söylenen 'Yeter artık' sözleri. Hayat pahalılığı, zamlar ve artan maliyetler esnafı batma noktasına getirmiş durumda. Alnının teriyle, namusuyla çalışarak para kazanan esnaflarımız bunları hak etmiyor. Bu düzen değişecek, milletin sözleri duyulacak. Çok az kaldı, geliyor gelmekte olan" ifadelerini kullandı.