31 Mart yerel seçiminde Nazilli Belediyesi Başkanlığına seçilen Ertuğrul Tetik’in yaptığı son atama, partiyi karıştırdı.

Ocak ayında ilçe başkanlığından alınan Naim Atmaca’nın, NAZ-BEL Yönetim Kuruluna atanmasıyla ‘liyakat’ krizi patladı.

İLÇE BAŞKANINI İKNA ÇALIŞMASI

Bugün patlak veren krizin, bir süredir arka planda devam ettiği öğrenildi.

Buna göre, CHP Nazilli İlçe Başkanı Sema Aslıhan Ökmen’in önceki gün istifa etmek istediğini yakın çevresine söylediği ancak partililerin devreye girerek Ökmen’i bu karardan vazgeçirmeye çalıştığı belirtildi.

Whatsapp Image 2024 01 05 At 211659

İstifa eden CHP Nazilli İlçe Başkanı
Sema Aslıhan Ökmen

ALGAN’DAN İMALI ‘LİYAKAT’ PAYLAŞIMI

Dün akşam saatlerinde Nazilli Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Algan da ‘liyakat’ vurgulu bir paylaşım yaparak tepkisini kapalı bir şekilde dile getirdi. Algan, “İkinci yüzyılına giren Cumhuriyetimizi “laik, demokratik bir sosyal hukuk devleti” haline getirmek ve Atatürk’ün gösterdiği ‘muasır medeniyetler düzeyine’ çıkarmak için yeniden ‘AKIL’, ‘BİLİM’, ‘AHLAK’ ve ‘LİYAKAT’ temelli bir yapılanmaya ihtiyaç vardır. Bunu başarmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Erhan Algan-1

Erhan Algan

ÖKMEN’DEN SERT AÇIKLAMA VE İSTİFA

CHP Nazilli İlçe Başkanı Sema Aslıhan Ökmen, partililerin tüm çabalarına rağmen istifa kararından vazgeçmedi. Öğle saatlerinde sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Ökmen, “Aldığımız sorumluluk gereği liyakata, adalete ve bu yoldaki tüm değerlere inandım. Bu değerlere inanmış gibi yapan, kişisel çıkarlarını partimizin önüne koyan, tavır ve üslup anlamında dili kavga, tehdit ve iftiradan eksik olmayan kimseye eyvallah etmedim, etmeyeceğim de” sözleriyle istifasını duyurdu.

ALPTEKİN: OYUMU HELAL ETMİYORUM

Önceki dönem CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin de yaşananları sert ifadelerle eleştirdi. Önce, “Yazıklar olsun. Verdiğim oyumu helal etmiyorum” diyen Alptekin devamında Ökmen’in istifasının doğru bir karar olduğunu belirterek, “Nazilli CHP İlçe Başkanımızın ortaya koymuş olduğu tavrından dolayı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Serdar

İYİ Parti Kuşadası’nda bir istifa daha İYİ Parti Kuşadası’nda bir istifa daha

YILDIRIMKARAMAN: KOLTUĞA OTURAN BİREYSEL ÇIKARINA AĞIRLIK VERİYOR

CHP’nin Nazilli’deki kıdemli isimlerinden, önceki dönem İl Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Ulvi Yıldırımkaraman da atama kararına tepki gösterdi. Manşet Aydın'a verdiği röportajda, İdeoloji fark etmeksizin yapılan atamaların halkı memnun etmediğinin altını çizen Yıldırımkaraman, “Hiç kimse ideolojisine sahip çıkmıyor. Hangi parti olursa olsun koltuğa oturan kim varsa bireysel çıkarına ağırlık veriyor. Bunu genel açıdan söylüyorum. Atama kararına gelecek olursak, Ertuğrul başkanın dışarıdan profesyonel birini getireceğini bekliyorduk. Bize söylenen buydu. O dönem 'Başkana gölge etmeyelim, rahat bırakalım' diye belirtmiştim. Hala dediğimin arkasındayım ama ne oldu da böyle bir karar alındığını bilmiyorum" diye konuştu.

Ulvivvv

Editör: Naci ERİŞ