“Su Vatandır”  hassasiyeti ile çalışmalarını sürdüren Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, dün olduğu gibi bundan sonrada hayata geçireceği projeler ile Türkiye Yüzyılına damga vurmaya devam edecektir.

Aydınlı çiftçilerin tarımsal arazilerini büyük bir emek ve özveri ile değerlendirdiklerini vurgulayan DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “Aydın’ın önemli su kaynaklarından olan Büyük Menderes Nehri üzerinde bulunan Aydın Regülatörü, Buharkent Feslek Regülatörü ve Söke Regülatöründe kurulu olan hareketli bariyer sistemi ile nehrin üzerinde yüzen atık ve rusubatın denize karışmasının önüne geçiyoruz.

Aydın Regülatörü, Buharkent Feslek Regülatörü ve Söke Regülatöründe bulunan hareketli bariyer sistemi ile 2023 yılında toplam 2 bin 500 metreküp atık toplanarak güvenli bir şekilde imha edilmiştir. Nehirde su seviyesinin yükselmesi ile yüzen atıklar hareketli bariyer sistemine takılıyor. Belirli bir doluluk oranına ulaşan bariyer, kıyaya çekilerek toplama işlemi gerçekleştiriyor.” dedi.

Kent Meydanında otobüsler kaldırıldı, trafik rahatladı Kent Meydanında otobüsler kaldırıldı, trafik rahatladı

Büyük Menderes Nehrinin yüzen atıklardan temizlenmesi için çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Genel Müdür Mehmet Akif Balta; “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak hayata geçirdiğimiz projeler hakkında değerli Aydınlılardan, özellikle de tesislerimizden birebir faydalanan çiftçilerimizden almış olduğumuz olumlu geri dönüşler bizi ve ekibimizi motive ediyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de ekonomik gelirimizi artıracak, milletimizin refah düzeyini yükseltecek, özetle “Türkiye Yüzyılı” idealimizi perçinleyecek projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.