Hayvan sever vatandaşlardan gelen ihbar ve talepleri anında değerlendiren ekipler, can dostların muayene ve tedavilerini titizlikle yapıyor. Son olarak hayvan sever bir vatandaştan gelen ihbarı değerlendiren ekipler, merkeze getirilen sahipsiz bir köpeği tüm tedavi ve bakımlarını yaptıktan sonra sahiplendirdi. 

Gelen ihbarları vakit kaybetmeden değerlendirdiklerini belirten Çine Belediyesi Veteriner Hekimleri, “Acil müdahale gerekmiyorsa birimimize gelen hayvan dostlarımızın ilk olarak ultrasonla gebelik muayenesini gerçekleştiriyoruz. Gebelik yoksa eğer kısırlaştırmak için ameliyata alıyoruz. Kısırlaştırma işlemi sonrasında aşı uygulamaları, paraziter mücadele ve çiplendirme işlemlerinin ardından gerekli medikal uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Sonrasında da sahiplendirerek yeni bir yuvaya kavuşmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

“CAN DOSTLARIMIZ SAHİPSİZ DEĞİL”

Sokak hayvanlarının hayvan severler ve Çine Belediyesi sayesinde sahipsiz olmadığını belirten Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, “Veterinerlik İşleri Birimi’miz sokak hayvanlarımız gerekli tüm çalışmaları yürütüyor. Biz de attığımız adımlar ve gerçekleştireceğimiz projelerle can dostlarımızın yanında olacağız” ifadelerini kullandı.