Bir yandan ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yenilenirken, bir yandan da Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri de sürücülerin ve yayaların daha konforlu yollarda seyahat etmesi için çalışmalarını sürdürüyor. 

Bu kapsamda Efeler İlçesi Fatih Mahallesi’nde işbirliği içinde çalışan ASKİ ve Fen İşleri ekipleri, mahallenin farklı sokaklarda uzun bir hat boyunca altyapı ve üstyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışma yapılan sokaklardaki kanalizasyon hatlarını yenileyip tamamlayan ASKİ, mahalleye uzun yıllar hizmet edecek bir yatırımı gerçekleştirmiş oldu. 

ASKİ’nin hat çalışmalarını tamamladığı alanlarda hızla yol yapım işlerine geçen Fen İşleri ekipleri de, kilitli parke taşıyla yolları öre öre ilerliyor. Sürücüler için yollar daha konforlu hale getirilirken, yayalar için de genişletilmiş kaldırım çalışmaları yapılıyor.

FATİH MAHALLE MUHTARINDAN BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR 

Yapılan çalışmalardan mahalle sakinlerinin memnun olduğunu belirten Fatih Mahalle Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu, “Öncelikle Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum. ASKİ ekiplerimiz içme suyu borularımızı yeniledi akabinde Fen İşleri Daire Başkanlığımızda beton parke taşı ve kaldırım çalışmalarına başladılar. Sokaklarımız daha güzel hale geldi. Vatandaşlardan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Sokaklarımız yenilendiği için teşekkür telefonları alıyorum.” dedi. 

“DİKKATLİ VE ÖZENLE ÇALIŞIYORLAR.”

Yaz aylarının gelmesi ve çalışmalar esnasında oluşan tozlanmaya karşı Büyükşehir ekiplerinin özenli olduğunu ifade eden Muhtar Karadaş Taşçıoğlu, “Bu çalışmalar esnasında sabah ve öğleden sonraları Büyükşehir Belediyemizin arazözleri sokaklarımızı suluyorlar, vatandaşlar tozdan rahatsız olmasın diye gerekli özeni gösteriyorlar. Bu konu için de teşekkür ederim, malum yaz ayları toz toprak ile birlikte çevreye rahatsızlık vermemek için dikkatli ve özenle çalışıyorlar.” şeklinde konuştu.

“KEYİFLE BİSİKLETİMİZİ KULLANABİLİRİZ.”

Bisikletiyle mahallesinde sıkça seyahat ettiğini belirten Muhtar Karadaş Taşçıoğlu, artık daha keyifli bir şekilde bisiklet kullanacağını belirterek, “Yollarımız yenilendi ve güzel bir çalışma oldu. Bisiklet kullanıyorum, şimdi çok güzel oldu keyifle bisikletimizi kullanabiliriz.” dedi. 

bşb2-10