CHP Aydın  İl Başkanı Ali Çankır’ın, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etmesinin ardından    CHP Aydın İl Başkanı, Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Aydın İl Koordinatörü Hikmet Saatçı, oldu.

Saatçi’nin başkan olmasının ardından CHP Aydın Eğitim Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan aynı zamanda kızı olan Merve Saatçi görevinden istifa ettiğini kaydetti.

Saatçi görevinden tüzük gereği istifa ettiğini bildirdi.

Merve Saatçi yaptığı açıklamada şu ifadelerini kullandı,

“ Küçük yaşımdan itibaren altı okun gölgesinde büyüdüm. Yaşımız büyükdükçe daha çok görev ve sorumluluk almaya devam ettim. 10 Şubat 2020 tarihinden itibaren İl Başkanımız Ali Çankır ve çok kıymetli yol arkadaşlarımız ile birlikte il yönetiminde görev almaya başladım. Kâh sevindik, kâh üzüldük ama hep ileriye yürüdük, durmadan yürüdük.

Bugün gelinen noktada hedefimiz; CHP liderliğinde halkın iktidarı ile Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Çankaya Köşk'ünde yürüteceği Cumhurbaşkanlığı'dır.

İl Başkanımız Ali Çankır'ın milletvekilliği aday adaylığı sonrasın gerçekleşecek görev değişikliği sebebi ile tüzüğümüzün ilgili maddesi uyarınca geçtiğimiz günlerde CHP Aydın İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğimi siz değerli dostlarım ile paylaşmak istedim.

Partimize hizmet noktasında her zamankinden daha fazla çalışarak halkın iktidarını el ele hep birlikte kuracağız. “