FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Ata Mahallesi Demirciler Sitesi'nde vatandaşlara uzun yıllardır hizmet veren demir ustası Mehmet Demir, ürettiği mangal çeşitlerini Fransa ve İtalya başta olmak üzere çeşitli ülkelere ihraç ediyor. 

Yerli üretim mangallar hem estetik duruşuyla hem de pişirme kalitesiyle yoğun rağbet görüyor.

Atıl durumdaki LPG tanklarından üretilen tekerlekli, yemek pişirme imkanı sunan, ürünlerin yanmasını engelleyen ve konforlu mangallar hem yurt içinde hem de yurt dışında yoğun ilgi görüyor.

"VATANDAŞLARIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İSTEDİM"

'Demir adam' ismini verdiği mangallarının hikayesini anlatan Mehmet Demir, "Çok fazla atıl durumda LPG tankı vardı. Bunları değerlendirmek istedim. Mangal yapmaya karar verdim. Alışık olduğumuz mangallardan farklı olmasını istedim. Bu mangallara konforlu olması için oturma alanı ekledim. Rahatlıkla taşınması için tekerlek taktım. Mangallar sadece et pişirme imkanı sağlamıyor. İçinde birçok yemek gönül rahatlığıyla pişirilebilir. Yapısı gereği ürünlerin yanmasını da engelliyor. En önemli özelliklerinden biri de buharla ürünün pişmesini sağlıyor" diye konuştu.

"FRANSA VE İTALYA'YA İHRAÇ ETTİK"

Mangalların yoğun ilgi gördüğünü belirten Demir, "Hem mangallar hem de diğer ürünlerimizin tanıtımını sosyal medya aracılığıyla yapıyoruz. Mangallar kısa sürede yoğun ilgi gördü. Fransa ve İtalya'ya ihraç ettik. Yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle de ihracat biraz azaldı ama yurt içinde ilgi büyük. Kurban Bayramı yaklaşıyor. Satışların ikiye katlanmasını bekliyoruz" dedi.