3 yıl önce adres soranlardan 5 lira talep etmeye başlayan Demir, bu ücreti 20 liraya yükseltti.

Hasanefendi - Ramazanpaşa Mahallesi'nde yer alan Sobacılar Çarşısı'nda uzun yıllardır ayakkabı tamirciliği yapan Ali Demir, kendisine çok fazla adres sorulması nedeniyle 3 yıl önce ilginç bir yönteme başvurdu.
Adres soranlardan 5 lira talep etmeye başlayan Demir, hayatın her alanına yansıyan zamları gerekçe göstererek bu ücreti 20 liraya yükseltti.
Adres tarif etmekten işini yapamadığını söyleyen Demir, "Çok fazla adres soran oluyor. Yan tarafta sobacı var. Bize gelip sobacı soruyorlar. 
Bunun yanında daha ilginç soru soranlar da oluyor.
Burası ayakkabı tamiri yapılan bir iş yeri. Düdüklü tencere tamir edebilir misin diyenler var. Adres soranlardan para talep etmek işin esprisi ama etkili de oldu. Bugüne kadar bir kişiden adres sorduğu için 5 lira aldım" diye konuştu.

"BİR KİŞİ ÇOCUĞUNA AYAKKABI ALIRKEN DÜŞÜNÜYORSA HAYAT BİTMİŞTİR"
Son dönemde işlerinin arttığını ifade eden Ali Demir, "Önceden ayakkabıyı tamir ettirmek isteyenlerin sayısı azdı. Bu sayı son bir yılda kat kat arttı. Yeni ayakkabı almak çok maliyetli. Mecbur tamir ettirmek istiyor vatandaş.
Ortalama bir kazançla yaşayan bir kişi çocuğuna ayakkabı alırken düşünüyorsa ve ertelemek zorunda kalıyorsa hayat bitmiştir" diye konuştu.

yol2