(İSMAİL ÖRS)  Doğan, "Ortalama bir evin kirasi 5 bin liraya kadar yükselebilir. Öğrenciler,  yaşadıkları şehirdeki üniversiteleri tercih etsin" dedi.

Satılık ve kiralık ev fiyatlarındaki  artışın nedenlerini açıklayan  Doğan, "İnşaat sektöründeki girdi maliyetleri çok yükseldi. Demir, çimento, işçi maliyetleri gibi. Bununla birlikte arsa fiyatları da arttı.  Durum böyle olunca eskisi kadar ev inşaa edilmiyor. Evine küçük bir bakım yaptırmak isteyenler oluyor.  Bir çeşme değiştirmenin bile maliyeti bile  kat kat arttı. Hayat pahalı. Patatesin 10 lira olduğu yerde ev de bir lira olmuyor" diye konuştu.

"AYDIN'DA ÖĞRENCİYE BAKIŞ AÇISI YANLIŞ"
Yeni  eğitim - öğretim dönemi öncesi öğrencilere  uyarı ve   tavsiyelerde bulunan   Doğan, "Aydın'da öğrenciye bakış açısı yanlış. Biraz daha ticari yönde. Öğrencilerin Aydın ekonomisine katkısı tartışılmaz ama öğrenciye de tamamen bu yönde bakmamak gerek. Birkaç ay sonra şehre gene binlerce öğrenci gelecek. 1+1 evlerin fiyatı 3 bin, 2+1 evlerin kira  fiyatı ise 4 bin liranın altında olmaz. Konumuna ve evin durumuna göre bu fiyatlar 5 bin liraya kadar yükselir belki de geçer. Öğrencilerin  kirayı bölüşmeleri de  fiyatın artmasında etken. Öğrenciler yaşadıkları şehirdeki üniversiteleri tercih etsin " dedi.

WhatsApp Image 2022-07-25 at 16.10.38