Kaymaz'ın Aydın Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınan cenazesi, İzmir'in Buca ilçesinde bulunan Yıkık Kemer Camisi'ne getirildi.

Cenaze törenine Kaymaz'ın kız arkadaşı Merve Acar da katıldı. Acar, Kaymaz'ın tabutunun üzerine 2 gün önce Kaymaz ile aldıkları nişan yüzüğünü ve Kaymaz'ın görev sırasında giydiği ceketini koydu.

Baba Davut Kaymaz ve anne Hacire Kaymaz, çocuklarının tabutunun başında taziyeleri gözyaşları içinde kabul etti.

Kaymaz'ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Gökdere Mezarlığı'na defnedildi.

Kaymaz ile aynı kazada yaralanan paramedik Fatma Kavaklı'ın tedavisinin ise Aydın Devlet Hastanesi'nde devam ettiği öğrenildi.

- EVLİLİK PLANLARI YAPIYORLARDI

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Paramedik Programından 4 yıl önce mezun olan Kaymaz'ın 1 yıl önce Germencik'te bulunan Ortaklar 112 Acil Sağlık İstasyonu'na atandığı, 5 ay önce askerliğini tamamlamasının ardından tekrar göreve başladığı öğrenildi.

Kaymaz'ın ailesiyle birlikte önümüzdeki hafta, kız arkadaşı Merve Acar'ı isteme törenine gitmeye hazırlandığı, bu program için hazırlık yaptığı kaydedildi.

- OTOMOBİL SÜRÜCÜSÜ SERBEST KALDI

Kaymaz'ın hayatını kaybettiği kaza sonrasında gözaltına alınan otomobil sürücüsü Anıl Ö, işlemin ardından adliyeye sevk edildi. Sürücü, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- Olay

İzmir'den Aydın yönüne ilerleyen Rus vatandaşı Anna Timkina'nın kullandığı 48 AIJ 253 plakalı otomobil, Germencik ilçesi yakınlarında bariyerlere çarpmış, kazada sürücü Timkina hafif şekilde yaralanmıştı.

Olay yerinden geçen Rıdvan Kavaklı yönetimindeki 09 HG 792 plakalı İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ambulans, yardım için kaza yapan aracın önünde durmuş, Hasan Kaymaz'ın da aralarında bulunduğu görevliler, yaralıya müdahale için ambulanstan inmişti.

Anıl Ö, yönetimindeki otomobil, Hasan Kaymaz ve ekip arkadaşı Fatma Kavaklı'ya çarpmıştı.

Kaymaz, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Editör: Meltem Danışman