FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

(İSMAİL ÖRS) Doktor olma hayalleri kuran fakat ailesinin geçimini sağlamak için 1 yıldır okulundan ayrı kalan Yarkın Kılıç, "Bu durum zoruma gidiyor" dedi.

Efeler'de yaşayan Zehra Serap Kuş ve çocuklarının yaşadıkları yürek burktu. 
Geçim sıkıntısı nedeniyle iki ay önce kirada yaşadıkları evden  ayrılan ve yeni bir eve yerleşemeyen Kuş ve çocukları sokakta kaldı. Kuş, "Başımızı sokacak bir ev ve çocuklarımın yeniden okula gitmesini istiyorum" sözleri ile yetkililere seslendi.

"HASTALIKLARIM NEDENİYLE ÇALIŞAMIYORUM"
Çeşitli rahatsızlıkları nedeniyle çalışma imkanının bulunmadığına dikkat çeken Kuş, "Kalp, şeker, yüksek tansiyon, diz eklemlerinde güçsüzlük ve fil hastalıkları nedeniyle çalışamıyorum. Tedavi olmak istiyorum fakat önceliğimiz karnımızı doyurmak, bir eve yerleşebilecek parayı bulmak" dedi.

 "CEBİMİZDE BEŞ LİRA VAR"
Bir süredir yakınlarının yanında kaldıklarını fakat çeşitli nedenlerle oradan da ayrılmak zorunda kaldıklarını söyleyen Kuş, "Emekli aylığım vardı. Borçlarım nedeniyle el konuldu. Başka gelirim kalmadı. Kirada kaldığımız evden ayrıldık. Paramız olmadığı için başka eve de çıkamadık. Bize yardım edebilecek kurumlara başvuru yaptık. Bize bir süre önce  bin lira yardımda bulundular. O parayla boş ev bile kiralayamayız. Cebimizde sadece beş lira kaldı" dedi.
"ZORUMA GİDİYOR"
Zehra Serap Kuş'un çocukları Yarkın Kılıç (18) ve Sahra Kılıç (16) maddi imkansızlıklar nedeniyle bir yıldır okula gidemiyor. Yarkın ve kardeşi Sahra geçici işlerde çalışarak en azından karınlarını doyuracak parayı kazanmaya çalışıyor. Doktor olmak istediğini belirten Yarkın, "Bu yaşadıklarım zoruma gidiyor. Okuluma dönmek istiyorum. İnsan gibi yaşamak istiyoruz" diye konuştu.

sokak