Ataoğlu, 'En büyük hayalim' dediği üniversite eğitimi için gün sayıyor.

Efeler'de hamur ustası olarak çalışan Adem Ataoğlu, bir arkadaşının tavsiyesi ile kitap okumaya başladı. Kısa süre sonra Ataoğlu'nun  en yakın arkadaşı olan kitaplar genç adamın hayatını değiştirdi.

Maddi imkansızlıklar nedeniyle  ilkokuldan sonra eğitimine ara veren Ataoğlu, kitaplar sayesinde  bu eksiğini de  tamamlamaya karar verdi. Kitap kurdu genç adam, açık öğretimden ortaokul ve liseyi bitirdi. Bununla da yetinmeyen  Ataoğlu, Haziran ayında  gerçekleştirilen üniversitelere giriş sınavına katıldı. 3  milyon 234 bin 409 adayın ter döktüğü sınavlarda, 278 puan alan ve 630 bininci olan Ataoğlu, "İşim gereği ders çalışamadım. Deneme ya da soru çözümü yapamadım. Okuduğum kitaplar sayesinde bu başarıyı elde ettim.  Birinci olmadım ama hedefimi gerçekleştirdim" dedi.

FElSEFE, SOSYOLOJİ VE EDEBİYAT"
Sınavdaki başarısının ardından bölüm tercihi yapan Ataoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde Felsefe, Sosyoloji ve Türk Dili Edebiyatı bölümlerinde eğitim almak için tercih yaptı. Puan ve sıralamasının bu bölümlere yettiğini söyleyen Ataoğlu, "Tercih sonuçlarını bekliyorum. Şükürler olsun puanım tercih ettiğim tüm bölümlere rahatlıkla yetiyor. Daha sonra alanında uzmanlık eğitimi de almak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"KİTAP BİLGİYİ KALICI HALE GETİRYOR" 
Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Ataoğlu, "Kitap okumak bilgiyi kalıcı hale getiriyor. Yorum gücünü artırıyor. Şimdiki sınavlarda birçok soru yorum gerektiriyor. Kitap okuyan kişi bunları çözmekte avantaj sağlıyor. Bazı öğrenciler soru çözümleri konu tekrarları derken kitap okumayı özellikle sınav döneminde ikinci plana atıyor ama kesinlikle bunu yapmasınlar. Kitap okumak bir zaman kaybı değil hayatın her alanında başarıya ulaşmada önemli bir etken" diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-08-01 at 17.01.55