Aydın Gazeteciler Cemiyeti saldırıyı kınadı.

AGC'den yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Bugün Aydın İl Jandarma Komutanlığı’nın uyuşturucu operasyonu sonrasında, zanlıların Aydın Adliyesi’ne sevki esnasında meslektaşlarımız Burhan Ceyhan, Melek Fırat, Abdurrahman Fırat ile Murat Uçkaç, zanlıların yakınları tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır.

Saldırı sonucunda arkadaşlarımız Efeler Polis Merkezi’ne giderek saldırganlardan şikayetçi olmuşlardır. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Unutulmamalıdır ki meslektaşlarımız, anayasal güvence altında olan toplumun haber ve bilgi alma özgürlüğü adına kamu menfaati odaklı işlerini yaparken bu saldırıya uğramıştır.

Buradan bir sözümüz de güvenlik güçlerinedir; Zanlılar ve yakınlarının güvenliği kadar meslektaşlarımızın can güvenliği de önemlidir. Bu noktada adli ve asayiş haberlerine ilişkin mesleğimizi icra ederken güvenlik tedbirleri de ihmal edilmemelidir.

Bu menfur saldırıyı Aydın Gazeteciler Cemiyeti olarak tekraren kınıyor, konunun takipçisi olacağımızı da kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Umarız ki bir daha bu tür üzücü olaylar yaşanmaz.”