(Haber: Yusuf Yıldız)
Kutlamalar Aydın Valiliğindeki tebrigat töreni ile başladı. Daha sonra Efeler İstasyon Meydan’ına geçildi. Aydın Valisi Hüseyin Avni Aksoy, Garnizon Komutanı Per. Albay Hakkı Haktan Armağan ve Aydın Büyükşehir Başkanı Özlem Çerçioğlu öğrencilerin ve halkın bayramlarını kutladı. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönderdiği mesaj okundu. 
Törende konuşan Vali Aksoy, “Geçmişimizden aldığımız güç ile birlik ve beraberlik içerisinde yürütülen dirilişimizin sembolü Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 99. Yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum” ifadelerini kullandı.
Vali Aksoy, konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Aydın’da düzenlenen yarışmalarda başarılı olan öğrencilere ödüllerini verdi. 
Tören Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin Zeybek gösterisi ile devam etti. 
Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı’na bağlı Gösteri ve Tatbikat Tabur Komutanlığı düzenlediği tüfekli hareketler gösterisi halk tarafından ilgiyle izlendi.
Kutlamalar Aydın’da bulunan liselerin geçit töreni ile son buldu.

CUM-1