Aydın Kulis’in haberinden otobüsün çalındığını öğrenen TIR şoförü Gökhan Özbey’in dikkati, otobüsün aynı gün bulunmasını sağladı.

(Haber: Naci ERİŞ)
Olay, Adnan Menderes Mahallesi Muğla Bulvarında Çarşamba gecesi yaşandı. Akşam aracını park ettiği yere gelen otobüs sahibi, aracın çalındığını gördü.
İhbar üzerine Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çalınan otobüsü bulmak üzere çalışma başlattı.
İlk belirlemeler sonucu, otobüsün İncirliova ve oradan da Germencik yönüne gittiği belirlendi.
AYDIN KULİS’TEN OKUDU, POLİSİ ARADI
Öğle saatlerinde polis merkezine gelen ihbarda, otobüsün terk edilmiş vaziyette Aydı-İzmir otobanı Işıkkent gişelerine yaklaşık 2 kilometre mesafede, terk edilmiş vaziyette görüldüğü bildirildi.
Polisi arayan ise TIR şoförü Gökhan Özbey’di. Gökhan Özbey dikkati sayesinde otobüsün çalındığı gün bulunmasına yardımcı oldu. 
Olayı anlatan Özbey, “Ben TIR şoförüyüm. Sabah İzmir’e giderken otobüsü fark ettim. Sonra Aydın Kulis’in haberini okudum. Dönüşte yine oradan geçiyordum. Araç hala oradaydı. Kapısı açık şekildeydi. Emniyete bildirdim. Gidip baktılar, araç çalınan araçmış” dedi.
Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Okan Yalçın da otobüsün aynı gün bulunmasından mutluluk duyduklarını ifade etti. Yalçın, “Otobüsün çalındığını haberden öğrenen iki vatandaşımız bize ulaşarak bilgi verdi. Çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliğindeki arkadaşlarımız ilk andan itibaren çok hızlı ve özverili çalıştı. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum. Araçlarımızdaki güvenlik kameralarının kayıtları, İstanbul'daki büyük bir firmada depolanıyor. Araçlarımızda yaşanan bir olay ya da aracımıza zarar verilmesi halinde, failler hızla tespit edilebiliyor.” dedi.