FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın Valisi Yakup Canbolat'ın ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyonda, Aydın siyaset, bürokrasi, yargı camiası ve askeri erkan ile sivil toplum örgütleri bri araya geldi.

Resepsiyon, Vali Yakup Canbolat'ın konuşmasıyla başladı.

Vali Canbolat, "Devletimizin kurulduğu gün olan 29 Ekim 1923, şüphesiz binlerce yıllık tarihimizin en kudretli günlerinden biridir. Bugün, bu büyük günün 100. yıl dönümünü gururla, coşkuyla kutluyoruz. Öncelikle tarihimiz boyunca bu toprakları vatan kılma arzusuyla bu toprağa düşen tüm şehitlerimizi, şanlı ecdadımızı ve her bir karışı şehit kanıyla sulanan bu toprakların, aziz milletimizin ebedi yurdu olduğunun en güçlü delili olan Türkiye Cumhuriyet'inin kuruluşunda kan ve ter döken tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Şanlı tarihimiz boyunca her dönem yeniden doğuşlara imza atmış ecadımızı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, manevi değerlerimiz uğrunda canlarını ortaya koymuş hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun bir ömür dilerim ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Vali Canbolat konuşmasının ardından katılımcılar ile tek tek ilgilenerek bayramlarını kutladı.

Bayramlaşmanın ardından ise Zeybek gösterisi gerçekleştirildi.

Tetik ve Meclis Üyelerinden Başkan Çerçioğlu'na nezaket ziyareti Tetik ve Meclis Üyelerinden Başkan Çerçioğlu'na nezaket ziyareti

Müziklerle devam eden gece katılımcıların Vali Canbolat ile vedaşlaşmasının ardından sonra erdi.