Aydın Valiliğinden şu ifadeler kullanıldı,

İlimizde 11 Haziran 2022 günü 06.00-17.00 saatleri arasında metrekareye yer yer 61 kilogram .- 68 kilogram . ve 118 kilogram olmak üzere yağan yağmur sebebiyle oluşan su baskınlarına yönelik olarak 112 Acil Çağrı Merkezine saat 15.00 itibariyle ihbarlar gelmeye başlamıştır.

Gamer biriminde eş zamanlı kriz merkezi oluşturulmuştur.

112 Acil Çağrı Merkezi tarafından İtfaiye birimine 343, Sağlık birimine 164, Jandarma birimine 23, Emniyet birimine 81, AFAD birimine 42 olay bildirilmiştir.

 Söke ilçesi Yamaç kanyonunda mahsur kalan 10 sporcudan 6'sı Jandarma arama kurtarma timi (JAK) ve Sahil Güvenlik helikopterleri tarafından kurtarılmıştır. Kalan 4 kişiyi kurtarma çalışmaları AFAD ekiplerimiz tarafından devam etmektedir.

Koçarlı ilçesi Çakırbeyli, Boydere ve Cincin mahallelerinde arazinin altında kalması üzerine Valimiz ve beraberindeki heyet ile olay yerinde inceleme yapılmış ve hasar tespit çalışmalarına başlanması talimatı verilmiştir.

Efeler ilçemizde evlere su dolması ihbarı verilen 85 olaya ASKİ, İtfaiye ve AFAD ekipleri tarafından müdahale edilmiştir.

Köşk - Ödemiş yolu Akçaköy mevkiinde heyelan meydana gelmiş olup, Karayolları ekibi tarafından yol trafiğe açılmıştır.

İncirliova ilçesinde kanal tıkanması sonucu yolda biriken sular Karayolları ekibi tarafından temizlenerek yol trafiğe açılmıştır.

Aydın Kadın Doğum Hastanesi zemin katında meydana gelen su baskınına ilişkin tahliye işlemleri İtfaiye ve AFAD ekipleri tarafından yapılmakta olup sağlık hizmetleri aksatılmadan yürütülmektedir.

Aşırı yağışlardan dolayı zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

4-7