banner47
r

Pakdemirli Adnan Menderes Müzesi’ne gümüş şekerlik bağışlayacak

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Adnan Menderes’in eşinin yıllar önce ailesine hediye ettiği gümüş şekerliği sergilenmesi için müzeye bağışlayacağını söyledi.

Pakdemirli Adnan Menderes Müzesi’ne gümüş şekerlik bağışlayacak
banner68
banner108

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Aydın’a geldi. Pakdemirli’nin ilk durağı Koçarlı’daki Çakırbeyli Mahallesi’ndeki Çine Çayı yanında yapılan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi oldu. Bakan Pakdemirli, yapımı büyük ölçüde tamamlanan ve önümüzdeki aylarda açılması planlanan müzeyi gezerek incelemelerde bulundu.

BAKAN PAKDEMİRLİ: SÖZ MİLLETİNDİR’İN ADRESİNDEYİZ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’ndeki çalışmaları inceledikten sonra yaptığı açıklamada, ‘Söz Milletindir’in adresine geldiklerini ifade ederek, “Müzeyi biraz önce gezdik. Zor bir coğrafyadayız. Ama diğer taraftan da bir çok konuda genç olan demokrasimizde ders almamız gereken konular olduğunu da düşünüyorum. İdealist gençler ve inanlar bunları yapabiliyor. Allah rahmet eylesin babamızda bu idealizmle beraber Menderes ailesinin yanında, neredeyse kimsenin kalmadığı bir dönemde yanında yer alabilmiştir. Nasıl ki 15 Temmuz’da herkes meşru iktidarın yanında yer aldıysa da o dönemde bu idealist genç Adnan Menderes ve ailesinin yanında yer alabilmişti. Tabii ki Adnan Menderes’in eşi Berrin hanımında anneme hediye ettiği bir gümüş şekerlik var. Bu annemin en kıymetli hatıralarından biri olan gümüş şekerliği, müze açıldığında buraya hediye edeceğiz. Cumhurbaşkanımıza bu eserin Türkiye’ye kazandırılması için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER