Aydın Galatasaray Taraftarlar Derneği şampiyonluğu gecede kutlayacak Aydın Galatasaray Taraftarlar Derneği şampiyonluğu gecede kutlayacak


Aydın Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AY-SİAD), Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Barışık başkanlığındaki heyetle, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de önemli ziyaretlerde bulundu.
AY-SİAD üyelerinin ilk durağı, Azerbaycan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) oldu. Azerbaycan MÜSİAD Başkanı Reşat Cabirli ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen AY-SİAD heyeti, iki ülke arasındaki dostluğun ticari anlamda da geliştirilmesi üzerine fikir alışverişinde bulundu. 
Fırat Barışık Başkanlığındaki heyet, daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı’yı ziyaret etti. 
İş dünyası ile görüşmelerini sürdüren AY-SİAD heyeti, Azerbaycan Sahipkarlar Konfederasyonu (ASK) Başkanı Mehmet Musayev Başkan Yardımcısı Vügar Zeynalov ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. 
Azerbaycan Türkiye İş Adamları Birliği (ATİB) Başkanı Mursal Rüstemov ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile de görüşen AY-SİAD heyeti, gelecekte yapılabilecek yatırımlar üzerine istişarelerde bulundu. 
AY-SİAD heyetinin Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki sonraki durakları Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ajansı (KOBİA) ile Azersun Holding oldu. 
Görüşmelerde hem Bakü hem Aydın’da yapılabilecek yatırım fırsatları üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.
Heyet, Bakü ziyaretinin son gününde kentin kültürel, tarihi ve turistik bölgelerini ve Türk şehitliğini ziyaret etti. 
Ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan AY-SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Barışık, “Yatırım ve ticaret, yeni alanları keşfetmekle gelişir. Bu kapsamda Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deydik. ‘Tek Millet-İki Devlet Şiarı’ ile başlayan görüşmelerimizde, oldukça sıcak karşılanmamız bizleri mutlu etti. İki ülke arasında ki kardeşlik bağlarının ticari bağlarla güçlendirilmesi konularını konuştuk. Yatırım fırsatları, teşvikler ve imkanları değerlendirdik. Buna benzer ziyaretleri farklı ülkelerle de yapmayı planlıyoruz” dedi.