Farklı şehirde yaşayan lise düzeyindeki gençlerin, farklı şehirlerin doğal ve kültürel yapısını yerinde görmesini amaçlayan ‘‘Anadoluyuz Biz’’ Projesi etaplar halinde devam ediyor. Proje kapsamında  39 öğrenci 3 gün boyunca Aydın’da misafir edildi. Aydın’da tarihi ve kültürel yerleri gezen gençler, çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek güzel dostluklar kurarak kardeşlik köprüsü oluşturdular.

Adnan Menderes Demokrasi Müzesi, Kuşadası Davutlar Milli Parkı, tekne turu, Kuşadası gezisinin yanı sıra esnaf ziyaretleri gerçekleştiren gençler kuş yemliği yapımı, sokak hayvanlarını besleme, çevre temizliği gibi çeşitli gönüllülük faaliyetleri yaparak günlerini dolu dolu geçirdiler.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu,

“Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri aracılığıyla çeşitli projeleri destekliyor yerelde de benzer çalışmalar yürütüyoruz bu sayede gençlerimiz farklı illerin tarihi ve kültürel mekanlarını gezme imkanı buluyor ve gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

anadolu