Kahraman yolunda da sıcak asfalt çalışmaları başladı Kahraman yolunda da sıcak asfalt çalışmaları başladı

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Germencik ilçesinde yaşayan Erşen, acil tıp teknisyeni (ATT) olarak 2013'te İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde göreve başladı. Yaklaşık 9 yıl burada çalışan Erşen, bir sene önce ambulans şoförü olmak için girişimde bulundu.

Davet edildiği ambulans sürücü tekniği eğitimini tamamlayan Erşen, yaklaşık 1 yıldır ekip arkadaşlarını vakalara ulaştırıyor, hastaları da sağlık merkezlerine taşıyor.

İşinden kalan zamanlarda tiyatroyla ilgilenen Erşen, özellikle akşamları genç arkadaşlarıyla provalarda yerini alıyor. Savunma sanatlarına da meraklı olan Erşen, en sevdiği spor branşlarından kick boks antrenmanlarını da ihmal etmiyor.

- "SPOR VE SANAT BENİM İÇİN VAZGEÇİLMEZ"

Merve Hatun Erşen, AA muhabirine, hayat kurtarmanın çok özel bir duygu olduğunu dile getirdi.

Uzun süre ATT olarak çalıştıktan sonra ambulans sürücüsü olmaya karar verdiğini belirten Erşen, "Hayat kurtarmak tabii ki önceliğimiz ancak önce kendi ekip arkadaşlarımın can güvenliğini korumak zorundayım. Sonra ise olay yerine hızlı ve alternatif yolları kullanarak güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamak için çalışıyorum." diye konuştu.

Zaman zaman trafikte bazı sürücülerin ambulansa yol vermediğini anlatan Erşen, bu tür olumsuz durumların hastanın hayati durumunu yakından ilgilendirdiğini kaydetti.

Ambulansın bakımıyla da yakından ilgilendiğini dile getiren Erşen, aracı nöbetçi arkadaşlardan devralırken kontrollerini de ihmal etmediğini ifade etti.

Boş zamanlarında kick boks antrenmanı yaptığını belirten Erşen, "İdmanları hiç kaçırmıyorum, bu spor bana iyi geliyor. Aynı zamanda Efeler Belediyesinde tiyatro eğitimi alıyorum. Genç arkadaşlarla sahne alıyoruz, çok güzel bir duygu. Spor ve sanat benim için vazgeçilmez." diye konuştu.