Aydın’da sandıkların yüzde 5’i açıldı Aydın’da sandıkların yüzde 5’i açıldı

İncirliova Belediyesi Başkanı Aytekin Kaya, 31 Mart yerel seçimlerine emin adımlarla ilerlerken, son olarak ziyaret ettiği Akçeşme’de coşku dolu anlar yaşandı.
Geceye Akçeşme Muhtarı Cemal Özbay’ın konuşması damga vurdu.
CHP’DEN İSTİFA ETTİ, BAŞKAN KAYA’YI DESTEKLEDİ
Aynı zamanda önceki dönem CHP İncirliova İlçe Başkanı olan Özbay, partisinden istifa ettiğini açıkladı.
Seçimde Cumhur İttifakı Adayı Aytekin Kaya’yı destekleyeceğini belirten Özbay, istifa gerekçesini şöyle açıkladı:
“Geçmiş dönemde CHP İlçe Başkanlığı yaptım. Bu benim için zor bir durum. CHP İlçe Başkanlığı yapmış bir insan, AK Parti’yi veya MHP’yi veya diğer partilerden oluşan bir oluşumu desteklemesi mümkün değil. O yüzden 20 dakika önce CHP Üyeliğinden istifa ettim. Şu andan itibaren partisizim.”
“KÖYLÜLERİMİZİN YANINDA OLDU”
Aytekin Kaya ile 5 yıldır Belediye Başkanı-Muhtar olarak birlikte çalıştıklarını hatırlatan Özbay, “Bu 5 yıl süresince birlikte çalıştık. Ben çizgisi belli bir insanım. Biraz da agresifim. Sağ olsun beni idare etti hep kendisi. Sözde Aytekin Başkan için agresif derler. Beni kırmadı, hep bana katlandı. Teşekkür ediyorum. Her cenazemize, her düğünümüze, her başımız sıkıştığında kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp, Akçeşme’nin bir bireyi gibi, tüm köylülerimizin yanında oldu. Bu benim fikrim değil, ben köylülerimizin fikirlerini aktarıyorum” dedi.
 “GÖKMEN ALEVİLERİN TAVŞAN YİYİP YEMEDİĞİNİ SORUYOR”
Bir kadının, “Siz bütün köylülerin önünde, köylüleri ötekileştirmeden, her zaman kapınızı açacağınıza söz veriyor musunuz?” sorusu üzerine yeniden söz alan Muhtar Cemal Özbay, Aytekin Kaya ile ilk tanışmasını anlattı. Madımak katliamı üzerine bir diyalog yaşandığını, bu diyaloğa sinirlendiğini belirten Özbay, sözüne değer verdiği bir büyüğünün, “Aytekin Kaya Madımak’ta Alevilerin öldürülmesine karşı konuşan tek insan. Baksana bizim SHP’liler bile susuyor” dediğini aktardı.
CHP Adayı Osman Gökmen’in ise bir arkadaş grubu ile yaptığı sohbette “Aleviler tavşan yer mi yemez mi?” diye sohbet edip dalga geçtiğini öne süren Muhtar Cemal Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aytekin Kaya AK Parti’nin adayı. Alevi sünni diye ayırmayan bir adam. Osman CHP’nin aday. Tavşan yiyip yemediğimizi soran bir adam. Siz tercih edin arkadaşlar.”