Akçaova Spor Kulübü Başkanı Emin Kocabay, Mustafa Kaç Stadı’nın talep edilen bakıma alınmadığını açıkladı. Kocabay, talep edilen bakıma ve eksiklerinin yerine getirilmediğini söyleyerek “Sadece kuru vaatlerle ve sözlerle geçiştirildik” dedi.

Akçaova Spor Kulübü Başkanı Emin Kocabay yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

  “Akçaova Belediyesi döneminde Gençlik Spor Müdürlüğüne devredilen Akçaova Mustafa Kaç Stadı yıllardır talep edilen  bakıma alınması ve eksiklerinin yerine getirilmesi konusunda hiçbir zaman karşılık bulmadı. Sadece kuru vaatlerle ve sözlerle geçiştirildik.

  Yıllardır kulübün kuruluşundan beri Akçaova futboluna katkıları bulunan rahmetli kulüp başkanımız Mehmet Yavaş, defalarca taleplerimiz konusunda Gençlik Spor Müdürlüğüne dilekçeler verdi. Yetmedi sözlü olarak talepleri yineledi. AKP Çine Belediye Başkanı sayın Ali Dinçer o dönemlerde ilçe müdürüydü. Stadının yenilenmesi konusunda şunu söylemişti. ‘’Size söz veriyorum. Türkiye’de stat yapılacaksa burası ilk yapılacak sırada olacak.’’ Ama yıllar geçti hala bu sözünü yerine getirmedi. Bırakın stadın yeniden yapılmasını, hiç olmasa maç yapılacak şekilde tamiratlarla elden geçirilebilirdi.

 “SEÇİMDE Mİ AKLINIZ BAŞINIZA GELDİ?”

7 Ekim 2023 tarihinde, 2023/2024 sezonunun ilk oynanan Akçaova spor – Zeybekgücü spor Aydın 1. Amatör müsabakasında, rakip takımının şikayeti üzerine sahanın futbol oynamaya elverişli olmadığı gerekçesiyle stat Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kapatılmıştır. O tarihten bu yana kapalıdır ve tek bir çivi çakılmamıştır. Hiç olmazsa gece antrenmanları yapmak için sahaya projektör takın da ışık altında hazırlanalım dedik. Ama bizle dalga geçercesine, birkaç hafta önce okulun bahçesindeki halı sahayı ışıklandırdılar. Sahamız kapatıldıktan sonra maçlarımızı Çine Yüksel Yalova stadında oynadık. Bunun maddi yükünü de çektik. Akçova seyircisi futboldan, esnafı da para kazanmaktan uzak kaldı. Stadımız da şu anda koyunlar geziyor ve daha da beter durumda. Eğer gerçekten Akçaova’yı düşünseydiniz o zaman gerekeni yapardınız. Şimdi seçimde mi aklınız başınıza geldi?

Kuşadası'na Aydınlı 296 iş insanından dev turistik yatırım! Kuşadası'na Aydınlı 296 iş insanından dev turistik yatırım!

   Çine’yi yönetmeye talip olan birisinin, müdürlük yaptığı sırada bile Akçaova stadını yapmayı beceremediği halde şu an yeni bir stat sözü vermesi çok gülünçtür. Bu sadece seçim vaadinden başka bir şey değildir. Akçaova beldesini kandırmak, bol keseden atmak idare etmektir.

    Yıllardır stadın ve soyunma odalarının temizliğini, tellerinin tamiratını yapan, Kulübümüze maddi ve manevi destekte bulunan, maçlara ulaşımımızı sağlayan, futbolcularımızın giderlerini karşılayan Çine Belediyesine ve başkanlarına da teşekkür etmeye tenezzül etseydi keşke. Keşke rahmetli meclis üyemiz sayın Mehmet Yavaş’ın kendisinin yanına kaç defa gidip te stadın yapılması için verdiği sözleri anlatsaydı. Keşke Akçaova futboluna katkılarından dolayı Mehmet Yavaş’a da bir teşekkür etseydi.

   Biz sadaka istemiyoruz. Spor geçmişi ve potansiyeli olan Akçaova’nın hakkını istiyoruz. Devlete vergi mi ödemiyoruz? Yoksa bu vatanın evlatları değil miyiz?”