Mustafa Savaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Dörtyol kavşağını 6 ayda  yeraltına alacağını açıkladı. Mevcut Büyükşehir Belediyesi Başkanı’na bu şehir tam 15 yıl verdi. Bu 15 yılda ne oldu? Trafik çilesi çekilmez, yollar çukurlardan geçilmez oldu. Su faturalarında bu şehir her yıl kendi rekorunu kırdı. Her yağmurda yollar göle dönüştü. Depreme hazırlanılması gerekirken fay hatları üstüne çok katlı binalar yapıldı. Arıtma tesisi yerine foseptik çukurları açıldı. Sokaklarımız başıboş hayvanlarla doldu. Yatırımcı küstürüldü. Örnek gösterilen,  Başkan’dan önce Ege’nin incisi olan Aydın’ımız çevresini örnek gösteren bir kadere mahkum oldu.

Seçim zamanı proje açıklayıp, seçim bitince unutan, herkesi de kendisi gibi unuttu sanan mevcut Başkan battı çıktı projesini zaten 2014 yılında seçim vaadi olarak açıklamıştı. Hayal ve algı siyasetinin tükendiğini, hemşehrilerimin yalana tahammülünün kalmadığını yeniden hatırlatıyorum.

İYİ Parti'li Orkan Pehlivan partisinden istifa etti İYİ Parti'li Orkan Pehlivan partisinden istifa etti

Malikanesinde 60 TL su faturası ödeyen, sosyal yaşam alanında otoparkı 50 TL yapan, Billboard belediyeciliği konusunda duayene dönüşen, kaldırımı yaptım, yürüyen merdiveni onardım siyaseti üzerinden  pirim peşinde koşan vizyonsuz akla itiraz ediyorum. Çünkü bu şehrin artık masallarla, boş vaatlerle kaybedecek zamanı kalmadı. 15 yıldır değil kavşakları yer altına almak, temel belediyecilik hizmetlerini bile yapmaktan aciz yönetim için yolun sonu geldi.”