AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları kitap ayraçlarını, Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerine yer vererek 17 ilçenin işlek noktalarına astı.

 AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı  Ozan Ancın yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs Samsun yolculuğu milli mücadelemizin işaret fişeğidir. 104 yıl önce aldığımız işaret ve ruhla AkGençlik olarak tam bağımsız Türkiye yolunda ilerlemeye milli benliğimize sahip çıkamaya devam ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlere "Cumhuriyeti biz kurduk sizler onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz" diyerek gençliğe verdiği değeri ve güvenini belirtmiştir.

AK Parti yaklaşık 2 milyon genç üyesiyle Türkiye'nin en dinamik gençliğini içinde barındıran siyasi partidir. AK Parti gençliğin sesi olmuştur. Gençliğin temsil yeri AK Partidir.

AK Partili gençler olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Yüzyılı Hemen Şimdi diyerek Atatürk'ün bize emanet ettiği vatanımız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 17 İlçemizde eş zamanlı olarak genç kardeşlerimiz için hazırlamış olduğumuz Atatürk'ün sözlerini içeren 20 bin kitap ayracını şehirlerimizin bir çok noktasına astık.

19 Mayıs’ın 104'inci yılında, Samsun yolculuğuyla milli mücadeleyi liderliğinde bir eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz”