Derece ye giren takımları tebrik eden Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, kupa ve ödüllerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram'ı nda verileceğini söyledi.

Çine Belediyesi ve Çine Madranspor iş birliğiyle düzenlenen Madranspor Futbol Okulu kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Ödüllü Çine Madranspor 100. Yıl Futbol Turnuvası, bugün oynanan final maçıyla sona erdi.

Çine Muhsin Kalkan Ticaret ve Anadolu Lisesi Halı Sahası’nda saat 16.00’da oynanan karşılaşmayı Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer ile birlikte Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan, Çine İlçe ve Gençlik Spor Müdürü Ali Dinçer, Çine Madranspor Kulübü Başkanı Mehmet Güler, Çine Madransporlu Yöneticiler ve Çineli İş İnsanı ve Hayırsever Melih Ünal izledi.

Final karşılaşmasında Real Madran ile El Clasico takımları şampiyonluk için mücadele etti. Karşılaşma sonunda rakibini 4-2'lik skorla yenen El Clasico takımı turnuvanın şampiyonu oldu.

"ÇİNE MADRANSPOR RUHUNU YAŞATACAĞIZ"

Turnuvada ter döken oyuncuları tebrik eden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, geleceğin futbolcularını yetiştirmek için böyle bir turnuva düzenlediklerini belirterek, "Geçmiş yıllarda şampiyon olan Çine Madranspor'umuzun oyuncuları Çineliydi. Başarının sırrı da buradan geliyordu. Çine'nin çocuklarından bir takım kuracağız. Çine Madranspor ruhunu yaşatacağız. Sizler Çine Madranspor'un geleceğisiniz. Hepinizi başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu. Başkan Dinçer, dereceye giren takımlara kupa ve ödüllerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenlenecek törenle verileceğini sözlerine ekledi.

İŞ İNSANI ÜNAL DA DESTEK SÖZÜ VERDİ

Çine Madranspor Kulübü'nün köklü ve eski bir kulüp olduğunu ifade eden Çineli İş İnsanı Melih Ünal da, "Ben de eski bir Madranspor futbolcusuyum. Üst üste şampiyonluklar yaşadık. Trabzonspor gibi üst üste şampiyon olduğumuz için bize 'Aydın'ın Trabzonspor'u' derdi herkes. Şimdi sıra sizde" ifadelerini kullandı. Turnuvada dereceye girenlere ödül verileceğini hatırlatan Ünal, kendisinin de destek olacağının sözünü verdi.

Başkan Dinçer ve beraberindekiler turnuva sonunda hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdi.