Didim aday adayı Polat istifa etti Didim aday adayı Polat istifa etti

(Haber: Naci ERİŞ)
Zafer Partisi Kuşadası Kurucu İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar’ın, partisinden istifa etmesinin ardından izleyeceği yol haritası merak konusu oldu.
Bayraktar’ın İYİ Parti’ye katılacağına yönelik iddialar ortaya atıldı.
Aydın Kulis’e konuyla ilgili açıklama yapan Mustafa Bayarktar, “Ben bağımız bir siyasetçi olduğum için, bütün arkadaşlarım beni bir yere layık görüyorlar. Şuanda Kuşadası’nda adaylar var aday adayları var. Hepsi de beni davet ediyor” dedi.
“KUŞADASINA FAYDALI OLACAK EKİP”
Şu anda herhangi bir partiye katılmasının söz konusu olmadığını ifade eden Bayraktar, başka bir partide siyaset yapma zemininin oluşması için ekip ve kadrolara dikkat edeceğinin altını çizdi. Bayraktar, “Ben şuanda herhangi bir pozisyonda değilim. Kadrodaki ekipleri görmem lazım. Siyasi partilere bakıyorum ben genel anlamda. Önemli olan burada, Kuşadası’na faydalı olacak ekip, kişi, kadrosu, meclis listesi. Diğer taraftan Kuşadası sadece Kuşadası Belediyesiyle yönetilmiyor. Büyükşehirden ve Ankara’dan ne geleceği bunlar önemli noktalar” ifadelerini kullandı.
“KİŞİSEL TATMİN İÇİN TERCİH YAPMAM”
AK Parti, İYİ Parti ve CHP’li bazı aday adaylarından teklif aldığını doğrulayan Bayraktar, kişisel tatmin değil, Kuşadası’nın faydasını öncelik olarak kabul edeceğini belirtti. Bayraktar, şu ifadeleri kullandı:
“Ben Kuşadası ölçeğinde, Kuşadası’nı baz alarak bir tercih yapmak istiyorum. Kişisel tatmin için tercih yapacak yaşı ve acemiliği geçtim. Zafer Partisi’nde kurdum gördüm. Kuşadası’na faydası neyse ona göre hareket edeceğim. Kuşadası’nın yüksek çıkarı neyse ona göre hareket edeceğim. Bana AK Parti’den de teklif var, İYİ Parti’den de teklif var. CHP’nin aday adayları da bana haber gönderiyor. Ben Kuşadası’nın yararı, faydası neyse ona göre hareket edeceğim.”

Editör: Meltem Danışman