Uzun yıllar MHP’de siyaset yapan ancak son dönemde Ümit Özdağ’ın liderlik ettiği Zafer Partisinin kurucuları arasında yer alarak geçen dönem İl Başkanlığını üstlenen Ercan Arslan’ın, MHP’ye dönmeye hazırlandığı iddia edildi.

Ercan Arslan, son olarak Aydın Ülkü Ocakları Eski İl Başkanvekili Tarkan Murat ile bir araya geldi.

Tarkan Murat, Arslan’a üstünde üç hilal bulunan ‘Zülfikar’ kılıcı hediye etti.

Tarkan Murat’la fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Ercan Arslan, “Hz Peygamberimiz; “Hediyeleşin, çünkü hediye, dostluğu artırır, kini, düşmanlığı giderir.” buyurmuşlardır.

Tarkan Murat kardeşim bu ulvi hediyeyi bugün bana getirdi. Ülkücü kardeşliği adına “BAŞTACISIN” diyerek bu güzel ve anlamlı hediyeyi kabul ettim.

Bu hediye çok ama çok anlamlı. Hediyenin anlamı; Kılıcın adı Zülfikar. Zülfikar ,Hz. Muhammed (SAV) tarafından Hz. Ali’ye hediye edilen ve onunla birlikte efsaneleşen kılıcın adıdır. Hz. Ali’ye izafe edilerek anılan Zülfikar, Düldül’le birlikte ona Allah tarafından bahşedilen efsanevi bir kılıç olarak yer alır.

Eğri ve çift ağızlı, başka bir ifadeyle çatallı olduğu düşünülen Zülfikar’ın iki çatal ucundan biri ilmi, diğeri de imanı temsil eder. Kılıcın kabzası ise adaletin sembolüdür” notuyla paylaştı.

Bu paylaşım, bir süre önce Zafer Partisi Aydın İl Başkanlığı görevinden istifa eden Arslan’ın yeniden MHP’ye döneceği şeklinde yorumlandı.