Aydın Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Anadolu'nun her köşesinden gelen yaklaşık 150 Yörük Derneği başkanlarının iş birliği ile Efeler ilçesinde düzenlenecek festival ile Aydın'da bir ilk gerçekleşecek.   Bugün düzenlenen çalıştay ile start verilen yörük festivali, yarın düzenlenecek kortej yürüyüşü ve konserler ile devam edecek. 

"AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİLER"

Türkiye’nin dört bir yanından Efeler diyarı Aydın’a gelen yörük dernekleri başkanları çalıştay sonra akşam yemeğinde bir araya geldi. Efeler ilçesinde bulunan bir otelde düzenlenen yemek programına Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Kültür ve Turizm İl Müdürü Umut Tuncer, yörük dernekleri başkanları ve üyeleri katıldı. 

Yemeğin ardından söylenen yöresel türküler eşliğinde eğlenen dernek başkanları ve üyeleri programda kendilerini buluşturan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Umut Tuncer’e teşekkür etti. 

“AYDINLI HEMŞEHRİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Öte yandan programın ardından kısa bir açıklama yapan Umut Tuncer, “Aydın’da bir ilki gerçekleştireceğimiz festivalin ilk günü çok güzel geçti. Anadolu’nun dört bir yanından gelen yörükleri en iyi şekilde misafir etmeye gayret ediyoruz. Yarın çok güzel bir yürüyüş ve ardından farklı eğlence modülleri ile sürpriz konserler olacak. Tüm Aydınlı hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.