Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Yeniköy mahallesinde yaşanan taşkınların yapılacak olan dere ıslahı ile önleneceğini ve vatandaşların her yıl yaşadığı mağduriyetlerinin giderileceğini açıkladı.

Kaplan'ın girişimleriyle yürütülen proje kapsamında, Yeniköy'deki dereler düzenlenerek taşkın riski minimize edilecek. Bu önlemle birlikte, mahalle sakinlerinin yaşadığı endişe ve zararların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Aydın iş insanları siber güvenlik konusunu masaya yatırdı Aydın iş insanları siber güvenlik konusunu masaya yatırdı

Yıllardır her yağışta su baskınlarıyla karşı karşıya kalan Yeniköy halkının yapılacak olan Dere ıslahı ile rahat bir nefes alacağını ifade eden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, “Yeniköy Mahallemizde yer alan derede yağmur suyu taşkınlarının önüne geçilmesi ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla ıslah çalışmalarını başlatıyoruz. Yeniköy Derelerini Yenileyerek mahallemizin içerisinden geçen derelerde gerçekleştirilen ıslah çalışmaları ile Yeniköy mahallemiz taşkınlardan kurtuluyor. DSİ 211. Şube Müdürümüz Serkan Baştürk ve Aydın Karayolları 28. Şube Şefi Buğra Soyer ile yapımına başlanacak olan Dere ıslahı çalışmaları için inceleme yaptık. Her şey daha yaşanılabilir Koçarlı için” diye konuştu.

Başkan Kaplan ayrıca Koçarlı’ya desteklerinden dolayı,  Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olmak üzere Bakanlarımıza, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Savaş’a, Milletvekillerimize ve DSİ ve Karayolları bölge ve şube müdürlerimize şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum" dedi.

Taşkınların etkisini azaltmak ve halkın güvenliğini sağlamak adına başlatılacak olan der ıslahı çalışmaları mahalle halkı tarafından da olumlu bir şekilde karşılanıyor. Yeniköy'de gerçekleştirilecek bu önemli adım, çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarıyla birlikte bölgenin yaşam kalitesinin arttırılması hedefliyor.