Aydın Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Mehmet Akbal, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Aydın kasaplar ve Celepler Odası başkanlık görevine geçtiğimiz hafta Yönetim kurulumuzun Olağanüstü toplantısında gerçekleşen oylama ile seçildim.

İsmail Kadı maalesef doğru olmayan ve bazı kişileri zan altında bırakan açıklamalarının ardından kendi isteği ile istifa ettiğini odamıza yazılı ve ıslak imzalı bir şekilde yaptı. Kendisine bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ancak son günlerde ifade ettiği bazı konularda sayın Kadı'ya katılmıyoruz.' Ölmüş hayvanlarını kesip satan kasaplar var' ifadesi talihsiz bir açıklama olmuştur.

Bu konu ile ilgili olarak önceki dönemde kendisinin başkanlık görevini yürüttüğü zamanda ve öncesinde de denetimlerimiz yapılıyordu. Bundan sonraki süreçte de denetimler yapılmaya devam edecek. Bu denetimleri sadece odalar değil bağlı bulundukları kurumlarda gerçekleştirmektedir. Sayın Kadı'nın bahsettiği konu hakkında zaten rutin bir şekilde bizim yanımız sıra İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri de habersiz bir şekilde gelerek denetimler yapmaktadır. Aydın halkımızdan ve kasap esnaflarımızdan son günlerde kamuoyunu meşgul eden bu iftira dolayısı ile özür diliyorum