Efeler Belediye Meclisinde daha önce belde statüsünde olan ancak büyükşehir yasasının ardından mahalleye dönüşen Umurlu’nun 4 ayrı mahalleye dönüştürülmesi konusu gündeme geldi. 

Jandarmadan emniyet kemeri denetimi Jandarmadan emniyet kemeri denetimi


Efeler Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı ilk oturumu gerçekleştirildi.
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Efeler’in en büyük mahallelerinden biri olan Umurlu’yu yakından ilgilendiren bir konu gündeme geldi.
Daha önce belde statüsünde olan ancak büyükşehir yasasının uygulanmaya başlamasının ardından mahalleye dönüştürülen Umurlu’nun, 4 ayrı mahalleye bölünmesi konusu gündeme alındı.
Artan nüfusa karşın tek bir muhtarlıkla yönetilmesi güçleşen Umurlu’nun, belde olduğu dönemde sahip olduğu 4 mahalleye ayrılması görüşüldü. 
Meclis üyelerini konuya ilişkin bilgilendiren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “27 Mart 2018 tarihinde belediye meclisinde bir karar alınmış. Umurlu Beldesinin, daha önce belde olduğu süre içerisinde 4 mahallesi varmış. Şimdi tekrar ‘nüfus arttı, tek muhtarlıkla yönetmek zor’ diyerek dört mahalleye döndürülmesi için talep var. O dönemde imar komisyonuna sevk edilmiş bu konu. Umurlu nüfus olarak da 7 ilçeden büyük. Bunu yeniden değerlendirelim” dedi.
Gündeme alınan madde, İmar Komisyonunda görüşülmek üzere komisyona sevk edildi.