Aydın’ın Efeler ilçesinde Çeştepe Cemevi ile Aydın Şehit Yakını ve Gaziler Dayanışma Derneğini ziyaret eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, daha sonra partisinin il binasının açılışını gerçekleştirdi.

İl binasında basın mensuplarına açıklama yapan Özdağ, kuruluşundan bu yana geçen 10 aylık sürede, Zafer Partisinin Türk siyasetinin şekillendirici unsurlarından birisi olduğunu söyledi.

Zafer Partisi’nin, dünya basınında hakkında en fazla yorum yazılan, stratejik araştırıma merkezlerinin hakkında en çok rapor hazırladığı siyasi partilerden birisi olduğuna dikkati çeken Ümit Özdağ, “Bu Türk halkından aldığımız desteğin neticesinde oluyor. Türk gençliğinde başlayarak halkta büyük karşılık bulduğumuz her geçen gün daha çarpıcı şekilde görülüyor. Önümüzdeki süreçte partimizin yükseliş eğilimin artarak devam edeceğin görüyoruz. Çünkü Türk halkının gerçek sorunlarını dile getiriyoruz” dedi.

Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sarı bir muhalefet anlayışımı değil, gerçekten siyasi dengeleri değiştirecek bir muhalefet anlayışını temsil ediyoruz. Genel merkezden, konforlu odalarımızdan siyaset yapmıyoruz. Anadolu’dan halkın içinden gerekirse dağın tepesinden yapıyoruz ve bundan sonra da bu şekilde sürdüreceğiz. Yeni muhalefet anlayışı Türk halkında kabul görmeye başladı. Yaptıklarımı gören seçmen, ‘Demek muhalefet böyle yapılırmış’ diyor. Diğer partilerin aksine Meclis’te ne grubumuz var sadece 1 milletvekili ile temsil ediliyoruz ne televizyonumuz ne de gazetemiz var. Bir de üstüne üstelik ciddi bir ambargo ile karşı karşıyayız. Kendimizi sadece sosyal medya üzerinden ve halkın arasında dolaşarak anlatmamıza rağmen çok hızlı bir mesafe kaydettik.”

“AYDIN’A BÜYÜK ÖNEM VERECEĞİZ”

Aydın’ı Türk tarımının en önemli merkezlerinden birisi olarak tanımlayan Özdağ, “Bu da böyle kalmalı ama gelişmeli. Çünkü dünya kuraklığa ve açlığa doğru ilerliyor. Türkiye’de çok ağır sıkıntılar var. Bu anlamda Aydın’ın Türkiye için önemi, bundan 10 sene, 20 sene hatta 5 sene önce olduğundan daha da artmış durumda. Biz bu gerçekten hareketle Aydın başta olmak üzerine Türkiye’nin belli bölgelerinde tarımı bugün olduğundan çok daha fazla teşvik edici politikalarla ilerletme kararı içerisindeyiz. Aksi takdirde ülkemiz kıtlıkla karşı karşıya kalacak. Aydın’a parti olarak ama daha sonra Türkiye’nin yönetiminde bir parti olarak büyük önem vereceğiz” dedi.

“SARI MUHALEFETE OY ATMASINLAR”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Toplumda gördüğünüz karşılığı sandığa yansıtabilecek misiniz? ‘Oylar boşa gider’ algısını yıkabilecek misiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi;

“Oylarının boşa gitmesini istemiyorlarsa, sarı muhalefet partilerine oy atmasınlar. Bu algıyı aştık bile. Biz şu anda 8 bandında (yüzde 8 oy) olduğumuzu biliyoruz. Yükselme trendimiz devam ediyor. Bunu öyle bir sonuçla bitireceğiz ki Türkiye çok şaşıracak. Dünyanın şaşıracağını düşünmüyoruz, Türkiye şaşıracak. Çünkü bir ülkede yüzde 1 göçmen olduğu zaman, iktidarın oyu yüzde 1,2 düşüyor. Türkiye’de yüzde 10 göçmen var. Türkiye’de iktidarın oyu sadece bu nedenle yüzde 12 düşer. Bunun üstüne Türkiye’de ekonomik kriz var. Türkiye’de ve dünyada milliyetçilik yükseliyor. Türkiye’de Atatürkçülük yükseliyor. Neoliberalizm çöküyor. Biz neoliberal politikaları tarihin çöplüğüne atıyoruz.

Seçim günü sandıklar açıldığında Türkiye çok şaşıracak. Seçim günü farklı bir partiye oy vermek için evden çıkanlar, sandığın başına gittiklerinde oy kullanan Suriyelileri gördüklerinde Zafer Partisine oy verecekler. Bu konuyu Türkiye’nin gündemine getiren tek parti biziz. Sarı muhalefet susuyor ve Suriyelilerin oy kullanmasının önünü açıyor. Bizim verdiğimiz bir teklif var. Suriyeliler 10 sene oy kullanamasın diyoruz. Sarı muhalefetten bir tek destek gelmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na, Meral Akşener’e seslendim. Ağızlarını açmıyorlar! Kaç kişiye vatandaşlık verildiğini biliyor musunuz? CHP Genel Başkan Yardımcısı, ‘Biz seçim kurulundan takip ediyoruz, önemli bir artış yok’ diyor. Allah böyle safların eline Türkiye’nin yönetimini vermesin! Ya siz gerçekten vatandaşlık verilen Suriyelilerin şimdiden seçim kuruluna bildirildiğine inanıyor musunuz? İnanıyorsanız zaten bir sıkıntı vardır!”