(Haber: Naci ERİŞ)

Uğur Soğutma, Nazilli Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikasında çalıştırmak üzere işçi alımı için ilan yayınladı.

İlana başvuru yerine tepki yağdı.

İş arayan vatandaşların, Uğur Soğutma’nın web sitesinden ya da Nazilli Organize Sanayi Bölgesindeki merkezinden irtibat sağlaması istendi.

VATANDAŞLAR UĞUR’A TEPKİLİ

Uğur Soğutma’nın ilanının paylaşıldığı sosyal medya hesaplarına yapılan yorumlarda, firmaya tepki yağdı. Uğur Soğutma’nın vatandaşları işe alıp, kısa süreli çalıştırdıktan sonra tazminat ödememek için işten çıkardığı iddia edildi.

O paylaşımlara gelen yüzlerce yorumdan bazıları şöyle:

"Ben de 5 ay çalıştım, vardiya var dediler, vardiya bitti çıkardılar. Yazıklar olsun. Hakkımı hellal etmiyorum. Tüm giren arkadaşlarıım da yılı dolman çıkaran arkadaşlarım da etmiyor..."

"İnsanlara köle çalıştırıyorlarmis herkes bundan şikayetçi zaten. Nazilli'de bir iki tane fabrika şart, olsa zaten orada bir Allahın kulu çalışmaz. Zaten bunu bildikleri için senelerce Nazilli'ye bu fırsatı yaptırmadı ugur. İnşallah bu belediye başkanımız bunu halleder kimse çalışmaz orada..."

"Bunlara fırsat veren kimse suçlu da onlardır.. Siyasi arkaların olmasa bu kadar artız davranmaları..."

"İnsanlar sadece iş olsun diye çalışıyor orda. Bu kadar insanın vebalini nasıl ödeyecek bakalım bu firma..."

"Bu kadar çalışanın şikyeti var hiç bir kimse bunları görmüyor acaba bu insanların emeğine saygı gösterende yok..."

"Uleeee bugün ararlar 6 aya varmaz çıkarırlar. Bunlar böyle kendilerini köle arıyorlar. Onların işi de dursun parası da..."

Güzelçamlı Milli Park  giriş ücretlerine zam Güzelçamlı Milli Park giriş ücretlerine zam

"Şu Nazilli'de başka fabrika olmadığı için istedikleri gibi at oynatıyorlar. İnsanlar zor şartlarda çalıştırılıyor. En küçük bir hatada işten çıkartılıyorlar. Oraya girip güvenip taksitle toplu iğne dahi alınmaz. Bir de tahsilli eleman arayışındalar pes doğrusu..."

"Uğur ne arıyor bir de şart mı koymuş? Vay anam vay, bu halkın düştüğü hale bak..."

"Tazminat ödememek için sekiz dokuz ayda işten çıkar, çalıştır çalıştır canın istediği gibi para ver TEK ya arkadaşlar... ARTIK YETER YA BU NAZİLLİ'NİN SIRTINDA YÜK, KAMBUR OLMAKTAN Bİ ÇEKİLİN BE! NE BİR FABRİKA KURULABİLDİ NEDE BİR SEKTOR İS İMKANİ SAGLAYABİLDİ. TEK BİZ OLCAZ BİZE MİNNET ETSİN NAZİLLİ PAROLASİYLA NAZİLLİ'Yİ PESKES CEKEN GEÇMİS DÖNEMLERİN SİYASET KOLTUKÇULARI SAYESİNDE BUGUNLERE GELDİNİZ İNŞALLAH KİMSE CALIŞMAZDA..."

"Ìnsanlari köle muamelesi yapan, haşa rızkı veren benim diyen anlayış..."

"Uğur soğutma personeli ırgat gibi çalıştırır işi gevseyince kullanılmış mendil gibi atıverir kapının önüne..."